• warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /sata1/home/users/yanevesta/www/girko.lviv.ua/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /sata1/home/users/yanevesta/www/girko.lviv.ua/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /sata1/home/users/yanevesta/www/girko.lviv.ua/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /sata1/home/users/yanevesta/www/girko.lviv.ua/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.

Як і де можна провести весілля?

проведення весілля

Весілля - це завжди танці, музика, застілля та веселощі. Це свято можна провести вдома, на природі, в кафе, барі, ресторані - у кожного варіанту є свої плюси і мінуси. Розглянемо різні варіанти проведення весілля.

Весілля по-домашньому

Цей варіант в нас практикується рідко і буде вдалий лише в тому випадку, якщо є дуже простора квартира, а ще краще - особняк. Щоб поставити великий стіл і розмістити всіх гостей, потрібна кімната значних розмірів. Для цих цілей найкраще підійдуть вітальня або їдальня. Необхідна і місце для танців - її можна організувати у великому холі або в окремій кімнаті. Варто подбати і про гостей: приміщення, де гості зможуть зачесатися, поправити макіяж, вішалки для одягу.
Якщо відчувається дефіцит метрів, прийдеться піти на деякі хитрощі. Наприклад, зробити два столи в окремих кімнатах (бажано навпроти) - за одним столом помістити молодят і їхніх молодих друзів, а за іншим - батьків і гостей старшого віку. Якщо запрошені сусіди, роздягальню можна обладнати в їхній квартирі; до них же на час можна забрати зайві меблі. На весіллі, що гуляють у приватному будинку, дискотека звичайно організується у дворі. Це дозволяє вирішити проблему із квадратними метрами для танцмайданчика.
Посуд (а його знадобиться багато), скатертини, серветки та столове приладдя можна позичити в родичів, але навряд чи різні тарілки, вази і скатертини прикрасять весільний стіл. Більш вдалий варіант - взяти все необхідне на прокат. Весільний стіл бажано накрити білими скатертинами - це додасть урочистості. Варто подбати і про прикрашення столів - наприклад, квітами чи свічками.
Необхідно призначити чергових по кухні - тих, хто буде стежити за тим, щоб усе, що повинне подаватися холодним, вчасно прохолоджувалося, а гаряче підігрівалося. Бажано поставити неподалік від основного стола ще один столик, на ньому розміститься додатковий посуд, хліб, напої, серветки.
Не варто забувати про правила сервірування: тарілки потрібно розставити на відстані приблизно 60 сантиметрів; на більшу тарілку для гарячого зазвичай ставиться маленька - для закусок; ножі розкладаються праворуч лезом до тарілки, вилки - ліворуч. Більші ложки кладуть праворуч біля ножа, а маленькі ложечки - поперек поперед тарілки. Серветки можна покласти або прямо на тарілки, або ліворуч, біля вилки. У гостей брудні тарілки забирають зліва, а чисті подають зправа. Блюда, з якими обходять стіл, підносять до гостей зліва.

Весілля-коктейль

Це прекрасна альтернатива домашньому застіллю, що прийшло до нас із Заходу. Основна перевага весілля-коктейлю - відсутність необхідності у великій кількості квадратних метрів, адже гостей не потрібно саджати за стіл, тому що такому весіллі не подають гарячих блюд. Гостей звичайно запрошують не на точну годину, а на певний проміжок часу. Наприклад, одруження приблизно повинне завершитися в 12:30. Гостям пропонують з'явитися на коктейль із 13 до 17 годин. Можна запросити і на більш пізню годину - наприклад, з 21 до 24 годин.
Вимовляти тости й кричати «Гірко!» на таких весіллях не прийнято, але й не заборонено. Винуватці урочистостей прогулюються серед гостей, постійно зупиняючись, щоб стукнутися з ким-небудь келихами і вислухати слова поздоровлення.
До коктейлів подаються легкі салати, закуски, канапе, фрукти, торт. Хоча гості й не сідають за стіл, необхідно організувати місця, на які можна буде хоча б ненадовго присісти (дивани, крісла, стільці і пуфики, розставлені по периметру). До речі, багато цікавих рецептів салатів для застілля Ви можете знайти на сайті 1001salad.com. Навіть традиційний салат оливье може стати справжньою ізюминкою свята, якщо його рецепт трошки урізноманітнити!

Весільна вечірка

На святкування запрошуються тільки молоді друзі і родичі нареченого і наречені. Атрибути: сильна музика, запальні танці, різноманітні асортименти алкогольних і безалкогольних напоїв. Організація застілля в цьому випадку теж не потрібна.
Молодіжну вечірку можна організувати в спільному гніздечку молодих (навіть якщо воно ще не обставлено меблями), на холостяцькій квартирі нареченого, у будинку батьків, на дачі або в нічному клубі.

Маленьке весілля

Багато наречених воліють святкувати одруження в колі тільки найближчих людей - кращих друзів, братів-сестер і батьків. Звичайна кількість гостей на такому міні-весіллі не перевищує десяти. Як правило, організується вечеря або обід без голосних тостів і танців. Втім, це може бути і вишуканий сніданок безпосередньо перед поїздкою в РАГС. Такі весілля особливо актуальні у випадку, якщо молоді вже через кілька годин після реєстрації шлюбу відлітають у весільну подорож.

Весілля на свіжому повітрі

Таке весілля краще влаштовувати влітку. Застілля можна організувати в саду або у дворі будинку. Інший варіант - пікнік в найгарніших куточках природи. Молодь можна розсадити безпосередньо на траві, а старшим родичам і друзям запропонувати крісла, крісла-качалки, лавки. У жарку погоду новоспечений чоловік і жінка і їхні гості можуть святкувати навіть у купальниках, особливо якщо поблизу є водоймище або басейн.
Якщо скористатися послугами компаній, що організують кейтеринг (ресторан на виїзді), не прийдеться турбуватись про їжу, напої, столи, посуд і тенти. Рішення всіх цих питань візьмуть на себе професіонали.

Велике весілля в ресторані

На сьогоднішній день це найпоширеніший спосіб організації весільного свята в нашій країні, тому великої реклами та розповідей не потребує. Скажемо тільки, що є два варіанти проведення весілля в ресторані - орендувати бенкетний зал і заздалегідь на всіх замовити страви, як в нас здебільшого і роблять, або попередньо замовити місця в загальному залі ресторану і запропонувати гостям самим вибрати страви з меню. І в тому, і в іншому випадку гостей запрошують на певну точну годину.