Викуп нареченої

Сценарій весілля: викуп нареченої

Традиція викуповувати наречену є однією з найдавніших і найкрасивіших весільних традицій українського народу. Саме з викупу нареченої починається весілля. До дому нареченої приїжджали гості з боку нареченого. Однак, перед тим як побачити наречену і увійти до цього дому, наречений повинен був пройти чимало випробувань.

Сьогодні викуп нареченої влаштовують - рідні та гості з боку нареченої. В українському сучасному весільному сценарії є такий веселий звичай - просити у нареченого і його друзів викуп за наречену. Не віддамо дівчину, поки не викупите. Така красуня нам самим потрібна, шкода віддавати, та не відомо ще в які руки. Коріння такого обряду, самі розумієте, глибоко в історії. Тепер навіть вчені-етнографи точно не можуть сказати, який саме зміст закладали наші предки, коли просили викуп за наречену. Швидше за все, це була перевірка нареченого на витривалість, спритність, сміливість. Адже рідну кровинка віддавали часом в далеку чужу сторону, в чужі руки. А який він, наречений? Що вміє, як поведе себе в різних ситуаціях?

Обряд цей, веселий і видовищний, дотепний і цікавий, дуже популярний в сценарії сучасного весілля. Якщо ви запрошуєте професійного організатора весільного свята, то запевняємо вас, у нього в запасі є безліч усіляких розіграшів, завдань для нареченого. Нудьгувати не доведеться! Але якщо ви самі вирішили все організувати, то ми вам в цьому допоможемо. Організація цього ритуалу цілком покладається на плечі подружок нареченої. Сама наречена ні в якому разі не бере участь в цьому, а от наречений може. Його можна і потрібно познайомити з майбутнім актом весільного вистави. Придумайте заздалегідь, які випробування повинен буде пройти наречений і яким чином він буде розплачуватися, викуповуючи наречену.

Відразу скажемо, розплачуватися можна спиртним, грошима ( можна приготувати мішечок з монетами ), цукерками, іграшками, квітами, невеликими різними сувенірними штучками. А ось випробування ...

Випробування повинні бути не дуже важкими, легко здійсненними, пустотливими, жартівливими, ні в якому разі не треба виставляти нареченого в невигідному світлі. Відповідати на всілякі питання нареченому можуть допомагати його друзі. Зазвичай викуповують наречену наречений дружбами, коли приїжджають за нареченою (в деяких областях наречену викрадають під час весільного бенкету та пропонують повернути тільки після викупу). Ось тому їм заздалегідь треба знати сценарій викупу, щоб запастися подарунками і приблизно знати, до чого готуватися. А ось самі запитання та завдання знати не обов'язково, а то буде нецікаво ні гостям, ні самим молодим. Затягувати викуп нареченої не варто - попереду ще безліч всяких розваг. Але все одно пропонуємо вам на вибір короткий і більш насичений варіанти.

Отже, вам знадобляться ... З боку нареченого і його друзів, як ми вже говорили, предмети для викупу, терпіння і кмітливість. З боку подружок нареченої багато старань.

Перший варіант, короткий.

Зустрічаючи нареченого недалеко від будинку нареченої, подружки нареченої перегороджують йому дорогу і питають, що йому треба в тутешніх краях? Приїхав за нареченою? Як звуть наречену? І задають багато різних, в тому числі і сторонніх, запитань, затримуючи нареченого і тим випробовуючи його терпіння. Хоче йти далі - платить викуп (цукерки, гроші, інше, які дружба з боку нареченого несе на підносі, покритому вишитим рушником). Можна влаштувати нареченому декілька випробувань. Нехай наречений заспіває що-небудь або станцює, не віддамо красуню, поки не дізнаємося, яким є цей молодий чоловік, чи буде весело і цікаво з ним нашій подружці.

Варіант другий.

Дружки нареченої оголошують нареченому і його дружбам, що без викупу ті не отримають нареченої. А для цього треба пройти ряд випробувань на витривалість, вірність, кмітливість і винахідливість, виконати кілька завдань, відповісти на їхні запитання. На першому етапі (все відбувається перед будинком нареченої) нареченому пропонують щось на зразок домашньої стінгазети, виконаної на великому аркуші ватману, де наклеєно багато-багато фотографій всіх родичів і подружок нареченої, самої нареченої (можна шкільного віку, зовсім вже дитячого). Треба знайти портрет коханої в дитинстві. За кожну неправильну відповідь - викуп! Друга перешкода на шляху нареченого - подружки нареченої з декількома величезними ромашками-соняшниками, на пелюстках яких написано серед безлічі жіночих імен ім'я його нареченої. Відгадай, на якому заповітне ім'я. За кожну неправильну відповідь - викуп! Інколи нареченому ставлять ще питання про колір очей коханої, день її народження, імена її батька-матері, дні народження сестри або брата, про назву концерту, на який вони разом ходили тиждень тому, дають прослухати касету з голосами всіх друзів і нареченої в тому числі, не впізнає голос - платить викуп!

Можна придумати і інші варіанти викупу нареченої, щоб запам'яталося ваше весілля всім присутнім на ньому гостям саме незвичайністю та цікавими веселими розвагами.

Отже, наречений викуповує наречену і везе її в РАГС чи до шлюбу.