• warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /sata1/home/users/yanevesta/www/girko.lviv.ua/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /sata1/home/users/yanevesta/www/girko.lviv.ua/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.

Весільні звичаї та традиції

Весільні звичаї

За звичаями багатьох країн наречена на весілля повинна одягти щось старе, щось нове, щось блакитне і позичене.

Під старим мається на увазі який-небудь подарунок від матері (подарунок, який символізує мир і мудрість у заміжжі). Нове - це й так зрозуміло. Блакитне - означає любов, скромність і вірність. Позичене - цю річ беруть у заміжньої жінки, яка щаслива в шлюбі.

Чудова традиція заносити наречену на руках у дім.
Чому саме на руках? Тому, що наші предки вважали наречену ласим шматочком для злих духів. І щоб її не зурочили, наречений ніс свою кохану на руках.

Традиція посипати молодих, які тільки що вийшли із РАЦСу чи церкви зерном, пелюстками роз, грошима й цукерками.
Це робиться, для того щоб союз був міцний, плідний, багатий і солодкий.

Традиція покривати голову нареченої фатою.
В першу чергу фатою покривають голову нареченої, щоб вберегти її від вроків. А по-друге, фата - це символ непорочності, чистоти й невинності.

Традиція зустрічати молодих з короваєм.
Це роблять, для того щоб довідатися, хто буде головою в молодій родині. Всерівно чи будете ви його кусати, чи відламувати по шматку, чи просто ламати навпіл, головне -те, у кого шматок більше - той і буде головою в сім’ї.

Звичай бити на весіллі посуд.
Зазвичай б'ють або келихи нареченого й нареченої, або тарілки. Роблять це на щастя. А потім дивляться по осколках, хто першим з'явиться в молодих: хлопчик або дівчинка. Великі осколки - до хлопчика, дрібні - до дівчинки.

Традиція викуповувати наречену.
Це найкрасивіша й хвилююча частина весілля. Наречений повинен пройти кілька випробувань, у яких він показує свої сили й розум. Якщо щось не виходить, то відкуповується грошима, цукерками або спиртним.

Традиція кидати букет нареченої.
Наприкінці весільного вечора, за традицією, наречена кидає свій весільний букет незаміжнім дівчатам. Хто піймає цей букет - наступною вийде заміж. До речі, сьогодні букет нареченої вважається основним елементом квіткового декору весілля. Тому важливо, щоб букет, бутоньєрка нареченого, квіткові композиції на весільних столах і навіть декор для сада, в якому відбуватиметься виїзна церемонія одруження, були зроблені в єдиному стилі і гармоніювали між собою.

Звичай зв'язування двох пляшок.
Зазвичай на весіллі, на початку, всередині або наприкінці весільного бенкету, свідки зав'язують дві пляшки шампанського на щастя. Перша пляшка випивається на першу річницю весілля, а друга - у день народження первістка.