Золоте весілля

Золоте весілля

Золото — благородний метал жовтого кольору. Хіба ж це не справедливо підібрана назва цього ювілею - «Золоте весілля», адже для того щоб прожити 50 років разом, потрібна особлива благородність та мужність. Так і в шлюбі ми все життя рухаємося до єдиної мети разом, упевнені в надійності та підтримці партнера.

Золоте весілля відзначають рідко, але якщо вже і відзначають, то це стає дійсно великою та радісною подією для ювілярів та їх родини. Воно збирає всю родину навколо батьків. Це свято дозволяє відчути згуртованість і єдність родини. Саме цей ювілей багато в чому говорить про те, що в даній родині любов та щастя передаються в спадщину і є ознакою даної родини. Поруч із ювілярами збирається плід їх багаторічного спільного життя: радісні діти, онуки, правнуки.

Золоте весілля відзначають майже так само розкішно як і перше. Важливо добре підготуватися до нього, щоб воно стало гарним сюрпризом не тільки ювілярам але й для всієї родини та запрошених. Золоте весілля батьків - дійсно велике свято!

Із золотим весіллям пов'язаний цілий ряд чудових традицій і обрядів.

Золоте весілля відзначають на п'ятдесятиріччя спільного подружнього життя. У наш час мало хто переживає такий довгий час спільного життя. Тому можна сміливо говорити, що чоловік і жінка, що перейшли грань п'ятдесятилітнього стажу подружнього життя, після золотого весілля починають новий період свого спільного життя - нові півсторіччя. І цей початок можна відзначати зі всіма обрядами і традиціями першого весілля, звичайно ж у трохи зміненому вигляді.

 • Обряд засівання золотом. На золоте весілля чоловіка й жінку обсипають золотими монетками, або ж, наприклад, конфеті золотого кольору і тд... . Обсипають також зерном і рисом, бажаючи статку, щастя, благополуччя, любові і взаєморозуміння. Обсипають ювілярів всі гості та родичі.
 • На золоте весілля купують нові обручоки, тому що руки чоловіка й жінки за багато років змінилися, а золото за цей час протерлось. Звичайно ж, купити обручки краще дітям або близьким родичам, тому як ходіння по магазинах уже не під силу ювілярам.
 • Старі обручки, в свою чергу, можуть бути передані дітям "на сімейне щастя". Цей обряд також досить символічний, особливо якщо в родині готується нове весілля або воно недавно відбулося. Вважається, що в такий спосіб разом з кільцями молодим передається мудрість, на якій тримався всі ці довгі роки шлюб дідуся й бабусі.
 • Іноді символічний обряд передачі подружньої мудрості виконувався за допомогою запалених вогнища. Вони, як і обручки, передаються молодим. При цьому чоловіки-ювіляри виголошували повчальну промову молодим на довге злагоджене подружнє життя.
 • Обряд запалювання сімейного вогню символізує початок нового п'ятдесятиліття сімейного життя чоловіка та жінки. Для цього на столі "золотих молодят" ставляться дві свічки, пофарбовані бронзовою фарбою (під золото). Ведучий, тамада промовляє: "Ці дві свічки - символ вашої любові, що світила вам всі ці роки, допомагала переборювати всі труднощі й негоди, підтримувати один одного. Давайте запалимо їх знову, щоб вони з новою силою запалали ще на піввіку!"
 • Щоб зробити обмін новими обручками символічним та пам’ятним, його можна провести в церкві. Деякі пари, які не робили раніше не вінчалися, роблять його саме в таку велику дату, тому що їхні почуття вже не мають потреби в перевірці і перед Богом вони - навіки чоловік і дружина.

  Обручка — символ повноти, завершеності, циклічності людського життя, напевно, тому саме воно й стало знаком шлюбу. Деякі автори, щоправда, порівнювали обручку з ланкою ланцюга подружнього життя.

 • Іншим гостям передати мудрість щасливого життя в шлюбі можна дещо іншим способом. Випікається великий коровай, нарізається на шматки, і ювіляри зі своїх рук передають їх всім одруженим.
 • На святкуванні ювілею весілля чоловік і жінка виконують традиційно танець у колі рідних і друзів. Підбирається звичайно повільна мелодія часів молодості золотих чоловіка та жінки. Гості утворюють велике коло, тримаючи запалені свічі в руках. Повільний танець у колі з моленьких вогників – це прекрасно.
 • Вечір можна закінчити киданням букета нареченої. Якщо його піймає молода жінка, то вона незабаром вийде заміж, а якщо замужня, то проживе в шлюбі стільки ж довго, скільки й ювіляри.