Cрібне весілля

Срібне весілля... Чому його назвали саме срібним? Не даремно перший ювілей весілля називається ситцевим, адже це дуже тонкий матеріал, що символізує ше не укріплену часом міцність почуттів молодої пари. Але рік у рік почуття міцнішають усе більше і більше, бажання бути разом стає все сильнішим, союз - більше зміцнюється. От і назви весільних річниць рік у рік стають все фундаментальніші. Тому вже 25-літній ювілей здобуває металеву міцність, відображену шляхетністю цього металу. Але це не перший метал, що дає назви весільним річницям. 25 років говорять саме про те, що ви зуміли не тільки зберегти любов, але й уникнути багатьох підводних рифів, а тому ви гідні саме такої прикраси, як срібна обручка, - символ збереження союзу.

Подарунки. Звичайно, що на срібне весілля всі подарунки пов’язані саме зі сріблом. Це можуть бути прикраси (ланцюжки, обручки, кульчики, браслети), предмети інтер'єру (вази, таці), столові прибори. Ці предмети гарні та довговічні, як і життя подружжя.

Традиції та обряди срібного весілля - гарні і цікаві, давні і зовсім нові - прикрашають кожен ювілей. Але це свято особливе у житті кожної подружньої пари, тому ще раз згадаєте про ті ритуали, які ви зможете провести в такий знаменний день.

Перша традиція срібного весілля - перший поцілунок. Це таїнство, що відбувається між двома близькими людьми, які не просто прожили разом багато років, зуміли зберегти всю любов і ніжність, яку відчували одне одного багато років.

Перший поцілунок - як це романтично і красиво, загадково й неповторно. Чоловік і жінка в цей день прокидаються та бажають один одному доброго ранку, з'єднуючись у довгому поцілунку. І чим довше буде тривати цей поцілунок, тим солодші будуть ваші спогади про цей день.

У день срібного весілля, після першого поцілунку на світанку, ви можете зробити ще один обряд, він називається вмивання. Чоловік і дружина разом набирають воду в срібний глечик і допомагають один одному вмиватися. Для здійснення цього обряду за старих часів чоловік і дружина з раннього ранку вставали і йшли до ріки за водою, взявшись удвох за глечик, вони набирали воду і несли її в будинок, де й проводився сам обряд. У сучасних умовах вода може бути і з-під крану, головне знайти срібний глечик. Дружина бере в руки лляний рушник і глечик і починає вмивати чоловіка. Це необхідно зробити три рази. І щораз після того, як чоловік умиється, він витирає обличчя поданим дружиною рушником. Перше вмивання змиває роки, він стає на чверть століття молодший, друге змиває всі смутки і тривоги, які він пережив за цей час, і втретє чоловік вмивається, зустрічаючи новий світанок і нове життя. Так само вмивається і дружина. Після здійснення цього обряду глечик, у якому повинно залишитися хоч трохи води, повинен виставитися на двір або на балкон, де вода буде випаровуватися, а разом з нею і всі смутки та тривоги, які можуть чекати на них у майбутньому. І чим швидше вони висохнуть, тим щасливіше буде подальше їх життя.

Пригадайте, коли востаннє вам так щастило? Коли вас вмивали із срібного глечика прохолодною водою, так ще й три рази підряд? Така можливість випадає не так вже і часто, не забувайте про цей прекрасний шанс зробити одине одному приємне. Зробивши цей обряд, ви одержите не тільки заряд бадьорості на весь день, але й станете ближче один одному, оскільки все, що Ви робите разом у цей день, зближує вас ще більше. Тому намагайтеся не розлучатись у цей день ні на хвилину.

За старих часів обряд умивання закінчувався із приходом батьків. І сьогодні можна додержуватися традицій, тільки запросити батьків до призначеної години заздалегідь. Батьки звичайно приходять на той час, коли починається церемонія обміну кільцями. Вони перевіряють, чи висох рушник і вода в глечику, і тільки після цього вони можуть приступити до благословення молодих і обміну обручками. Якщо ж вода в глечику не висохла, їм доводиться чекати. А щоб цього не трапилося, чоловік і дружина повинні встати раніше і зробити вмивання ще на світанку.

Найбільш чудовим, головним і гарним обрядом є обмін обручками. Чоловік і жінка, що прожили разом чверть століття, обмінюються срібними обручками в знак того, що вони люблять один одного, як і в перший день їхнього сімейного життя. Це гарна, урочиста подія, до якої необхідно підготуватися заздалегідь. У РАЦС "молодятам", їхати необов'язково, хоча і там вам можуть запропонувати урочисто провести цю церемонію, можна зробити цей обряд і вдома. На ньому мають бути присутні свідки, які були на реєстрації шлюбу, вони ще раз підтвердять вашу любов одне до одного. Щоб усе було як і в перший раз, наречена надягає своє весільне плаття, у якому вона була на вінчанні. Але навіть якщо ви не зможете надягти своє весільне плаття, убрання обов'язково повинно бути урочистим. Цей обряд зазвичай проводився в полудень. Вважається, що якщо на весілля йде дощ, то молодята будуть жити щасливо. У даному ж випадку зовсім навпаки, якщо на ваш ювілей буде сонечко, то ваші почуття за такий тривалий строк зовсім не згасли.

Раніше на цю церемонію запрошували священика, він проводив обряд за всіма правилами, знову вінчаючи молодят. Якщо ж ви не вінчані в церкві, то цей ювілей буде найкращою підставою для такої події у вашому житті. Закінчивши цей обряд, обмінявши золоті обручки на срібні, перші кладуться в скриньку, де зберігаються до наступного ювілею, коли ви знову будете ними обмінюватися.
Це теж ювілейний обряд, що роблять батьки винуватців урочистостей. Вони укладають обручки на подушечку в ларчик при свідках, гостях і рідних. Коробочка передається молодим, щоб вони зберігали своє щастя і ці обручки до того моменту, коли знову їх можна буде вийняти і одягти на палець. Дехто залишає на пальці і золоті і срібні обручки.

І, нарешті, останній обряд срібного весілля - чаювання, який прийнято проводити ввечері. Після того як розійдуться гості, чоловік і жінка сідають за святковий стіл, він не повинен бути прибраним - це обов'язкова умова. Тарілки, що залишилися, будуть нагадувати вам про свято, у якому чоловік і жінка грали головні ролі. Дружина наливає дві чашки чаю, несе один з них чоловікові, сідає навпроти і розпочинає розмову. Під час цього чаювання в чоловіка та жінка дві теми для розмови: чи вдало пройшов їхнє свято, і плани на майбутнє. І лише після того, як ароматний чай буде випитий, починається процес збирання, що чоловік і жінка також повинні проводити разом.

Зрозуміло, що описаними нами традиціями срібне весілля не обмежуються. Основна традиція, якої дотримуються буквально на всіх ювілеях та святах - це дарування квітів. Як і в день весілля, чоловік дарує своїй дружині букет квітів, гарний, ніжний і романтичний.

Наступна традиція, яку із задоволенням роблять всі, - це запрошення додому гостей, рідних, друзів, знайомих, тих, з ким чоловік і жінка бажають розділити своє щастя, свій срібний ювілей.

Врахуйте, запрошення гостей - теж частина традиції. Тому бажано запросити на ювілей тих, хто був присутній на вашому першому весіллі. Ну і якщо ви запросили гостей, то необхідно виконати ще одну традицію - почастувати їхніми різними стравами. На срібне весілля ви повинні спекти торт або коровай, що будете розрізатись, як і весільний торт.

Традиція розрізання торта або коровая існує в багатьох країнах, але особливо поширена вона в Європі. Там чоловік і жінка розрізають цей кондитерський виріб усього на дві частини, як би розмежовуючи минулу половину життя та нову, котру вони мають ще прожити. Іноді коровай ріжуть на чотири частини, дві з'їдають самі, а дві дають батькам на подяку за їхню допомогу і в знак любові до них. Але не будьте такими скупими і поділіть його так, щоб всім гостям дісталося, щоб кожен зміг скуштувати частинку вашого щастя і радості.

Як і будь-який інший ювілей, срібне весілля відзначають з шампанським. Перший тост обов'язково пропонується під цей шляхетний напій. Раніше в рік весілля закладали три пляшки вина (чи інших спиртних напоїв), які розкривалися в цей день.

І наостанок побажаємо Вам, щоб ваше срібне весілля пройшло без зайвих проблем, щоб ви одержали від цього дня максимум задоволення, щоб він запам'ятався Вам і Вашим гостям надовго.