Cрібне весілля

Cрібне весілля

Срібне весілля... Чому його назвали саме срібним? Не даремно перший ювілей весілля називається ситцевим, адже це дуже тонкий матеріал, який символізує ще не зміцнену часом силу почуттів молодої пари. Але з року в рік почуття стають все міцнішими, бажання бути разом стає все сильнішим. От і назви весільних річниць з року в рік стають все більш фундаментальними. Тому вже 25-річний ювілей здобуває металеву міцність. Серйозність цього ювілею можна охарактеризувати шляхетністю цього металу. Але це не перший метал, який дає назви весільним річницям. Річниця весілля 25 років означає, що ви зуміли не тільки зберегти кохання, але й уникнути багатьох підводних рифів, а тому ви гідні саме такої прикраси, як срібна обручка, - символ збереження шлюбу.

Що дарують на срібне весілля?

Звичайно, що на срібне весілля всі подарунки пов’язані саме зі сріблом. Це можуть бути прикраси (ланцюжки, обручки, кульчики, браслети), предмети інтер'єру (вази, таці), столові прибори. Ці предмети гарні та довговічні, як і життя подружжя.

25 років після весілля: традиції та обряди

Традиції та обряди срібного весілля - гарні і цікаві, давні і зовсім нові - прикрашають кожен ювілей. Але це свято особливе у житті кожної подружньої пари, тому ще раз згадайте про ті ритуали, які ви зможете провести в такий знаменний день.

Перша традиція срібного весілля - перший поцілунок. Це таїнство, що відбувається між двома близькими людьми, які не просто прожили разом багато років, зуміли зберегти всю любов і ніжність, яку відчували одне одного багато років.

Перший поцілунок - як це романтично і красиво, загадково і неповторно. Чоловік і жінка в цей день прокидаються та бажають один одному доброго ранку.

В день срібного весілля, після першого поцілунку на світанку, ви можете зробити ще один обряд, він називається вмивання. Чоловік і дружина разом набирають воду в срібний глечик і допомагають один одному вмиватися. Для здійснення цього обряду за старих часів чоловік і дружина з самого ранку вставали і йшли до ріки за водою, взявшись удвох за глечик, вони набирали воду і несли її в будинок, де й проводився сам обряд. У сучасних умовах вода може бути і з-під крану, головне знайти срібний глечик. Дружина бере в руки лляний рушник і глечик і починає вмивати чоловіка. Це необхідно зробити три рази. І щоразу після того, як чоловік вмиється, він витирає обличчя поданим дружиною рушником. Перше вмивання змиває роки, він стає на чверть століття молодший, друге змиває всі проблеми і тривоги, які він пережив за цей час, і втретє чоловік вмивається, зустрічаючи новий світанок і нове життя. Так само вмивається і дружина. Після здійснення цього обряду глечик, у якому повинно залишитися хоч трохи води, повинен виставитися на двір або на балкон, де вода буде випаровуватися, а разом з нею і всі смутки та тривоги, які можуть чекати на них у майбутньому. І чим швидше глечик висохне, тим щасливішим буде подальше їх життя.

Пригадайте, коли востаннє вам так щастило? Коли вас вмивали зі срібного глечика прохолодною водою, так ще й три рази підряд? Така можливість випадає не так вже і часто. Тому не забувайте про цей прекрасний шанс зробити один одному приємне. Виконавши цей обряд, ви одержите не тільки заряд бадьорості на весь день, але й станете ближче один до одного, оскільки все, що Ви робите разом у цей день, зближує вас ще більше. Тому намагайтеся не розлучатись у цей день ні на хвилину.

За старих часів обряд вмивання закінчувався з приходом батьків. І сьогодні можна дотримуватися традицій, тільки не забудьте запросити батьків до призначеної години заздалегідь.

Найважливішим обрядом є обмін обручками. Чоловік і жінка, що прожили разом чверть століття, обмінюються срібними обручками в знак того, що вони кохають один одного, як і в перший день їхнього сімейного життя. Це гарна, урочиста подія, до якої необхідно підготуватися заздалегідь. У РАГС "молодятам" їхати необов'язково, хоча і там вам можуть запропонувати урочисто провести цю церемонію, можна зробити цей обряд і вдома. На ньому мають бути присутні свідки, які були на реєстрації шлюбу, вони ще раз підтвердять ваше кохання. Цей обряд зазвичай проводився в полудень. Вважається, що якщо на весілля йде дощ, то молодята будуть жити щасливо. У даному ж випадку зовсім навпаки, якщо на ваш ювілей буде сонечко, то ваші почуття за такий тривалий строк зовсім не згасли.

Раніше на цю церемонію запрошували священика, він проводив обряд за всіма правилами, знову вінчаючи молодят. Якщо ж ви не вінчані в церкві, то цей ювілей буде найкращою підставою для такої події у вашому житті. Закінчивши цей обряд, обмінявши золоті обручки на срібні, перші кладуться в скриньку, де зберігаються до наступного ювілею, коли ви знову будете ними обмінюватися.

Cрібне весілля, сценарій, 25 років річниця

І, нарешті, останній обряд срібного весілля - чаювання, яке прийнято проводити ввечері. Після того як розійдуться гості, чоловік і жінка сідають за святковий стіл, він не повинен бути прибраним - це обов'язкова умова. Тарілки, що залишилися, будуть нагадувати вам про свято. Дружина наливає дві чашки чаю, несе одну з них чоловікові, сідає навпроти і розпочинає розмову. Під час цього чаювання в чоловіка та жінка дві теми для розмови: чи вдало пройшло їхнє свято, і плани на майбутнє. І лише після того, як ароматний чай буде випитий, починається процес прибирання, який чоловік і жінка також повинні проводити разом.

Зрозуміло, що описаними нами традиціями срібне весілля не обмежується. Основна традиція, якої дотримуються буквально на всіх ювілеях та святах - це дарування квітів. Як і в день весілля, чоловік дарує своїй дружині букет квітів, гарний, ніжний і романтичний.

Наступна традиція, якої із задоволенням дотримуються всі, - це запрошення додому гостей, рідних, друзів, знайомих, тих, з ким чоловік і жінка бажають розділити своє щастя, свій срібний ювілей.

Врахуйте, що запрошення гостей - теж частина традиції. Тому бажано запросити на ювілей тих, хто був присутній на вашому першому весіллі. Ну і якщо ви запросили гостей, то необхідно виконати ще одну традицію - пригостити їх різними стравами. На срібне весілля ви повинні спекти торт або коровай, який будете розрізатись, як і весільний торт.

Традиція розрізання торта або коровая існує в багатьох країнах, але особливо поширена вона в Європі. Там чоловік і дружина розрізають цей кондитерський виріб усього на дві частини, ніби розмежовуючи минулу половину життя та нову, котру вони мають ще прожити. Іноді коровай ріжуть на чотири частини, дві з'їдають самі, а дві дають батькам на подяку за їхню допомогу і в знак любові до них. Але не будьте такими скупими і поділіть його так, щоб всім гостям дісталося, щоб кожен зміг скуштувати частинку вашого щастя і радості.

Як і будь-який інший ювілей, срібне весілля відзначають з шампанським. Перший тост обов'язково проголошується під цей шляхетний напій. Раніше в день весілля закладали три пляшки вина (чи інших спиртних напоїв), які розкривалися в цей день.

І наостанок побажаємо Вам, щоб ваше срібне весілля пройшло без зайвих проблем, щоб ви одержали від цього дня максимум задоволення, щоб він запам'ятався Вам і Вашим гостям надовго.