Cитцеве весілля

1 рік річниця - ситцеве весілля

Перша річниця спільного життя називається ситцеве весілля. Ситець — дуже тонка тканина, зазвичай яскравих кольорів. Подружнє життя через один рік після весілля нагадує саме цей ситець: кохання ще не охололо і не втратило своїх яскравих фарб, але відносини ще дуже тендітні і тонкі, здатні легко руйнуватися.

Перший рік – випробувальний термін для молодої сім’ї, коли чоловік і жінка більш глибоко пізнають один одного і вчаться жити разом. Йде процес становлення, формування нової сім'ї, і поки ще ніхто не знає, чим все це закінчиться.

Чоловік і жінка на свій перший весільний ювілей дарували один одному ситцеві хусточки і зав’язували на них по вузлику, що символізувало їхнє бажання зберегти на довгі роки своє кохання. Зав'язуючи вузлик на хусточці, чоловік або дружина давали обіцянки один одному про те, що кохання через рік не зникло, і вони готові пронести через все життя це почуття. В давнину вважалося, якщо обряд зав’язування вузликів виконаний правильно, то така пара буде жити довго, дружньо та щасливо.

Гості, запрошені на святкування ситцевого весілля, дотримуючись давніх традицій, можуть дарувати молодим предмети побуту (бажано з ситцю): скатертини, серветки, постільну білизну, фіранки для вікон, ситцеві мішечки для ароматизації. І, звичайно ж, головним обрядовим подарунком у цей день було ситцеве плаття, подароване молодій дружині свекрухою. Цей подарунок символізував побажання подружній парі таких же простих і легких відносин надалі, як і ситець.

Якщо вас запросили на святкування річниці весілля 1 рік, то не забудьте підготувати привітання. Найчастіше поздоровлення звучать у прозі - у формі, яка є більш звичною для всіх.

Привітання з 1 річницею весілля в прозі

  • Дорогі наші молодята! Ви сьогодні такі красиві, як і рік назад у день свого одруження. Цілий рік, прожитий разом – це медовий рік. Прийміть наші привітання і подарунки, а також найщиріші побажання. Нехай все ваше життя буде таким прекрасним, як перший рік, нехай завжди в домі будуть радість і кохання!
  • Це лише Ваша перша весільна річниця. Рівно рік назад у такий же прекрасний день, як цей, народилася нова сім’я. Тепер ви знаєте, наскільки прекрасно бути одним цілим з коханою людиною. Адже порізно ми всі самотні, а стати повноцінним можна, тільки знайшовши свою половину. Бажаю, щоб ця недавно створена сім'я незабаром стала більшою, і щоб ви завжди любили один одного!
  • Дорогі молодята! Сьогодні ми можемо привітати вас з річницею весілля 1 рік - ситцевим весіллям. Таким легким і красивим, як ця скатертина, нехай буде подальше ваше життя в шлюбі. Сьогоднішній день - це початок нових надій, планів і здійснень. Мрійте і працюйте разом, тоді у вас все вдасться!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Що подарувати на ситцеве весілля?