Паперове весілля

Паперове весілля

Чоловік і дружина за 2 роки спільного життя досить добре вивчили один одного. Відбувається розподіл домашніх обов'язків, виявлення несподіваних, приємних і неприємних звичок, що виникають тільки в подружньому житті. 2 роки - яке це весілля? Це паперове весілля!

Паперове весілля — символ неміцності сімейних стосунків, які ще не пройшли достатнє загартування часом.

Дуже часто молодята не сприймають другу річницю весілля серйозно і, як правило, все святкування полягає в скромній вечері на двох з традиційною пляшкою шампанського. Але в нашому житті так багато буденності, то чому б не скористатися прекрасним приводом знову відчути себе нареченим і нареченою!

В світі є цікаві традиції святкування двох років подружнього життя. У багатьох країнах світу на паперове весілля чоловік і дружина виготовляють собі одяг з паперу (спідницю та сорочку) і в такому вигляді зустрічають гостей. Розповсюджена весільна традиція – «танець грошей», коли молодий чоловік і дружина, або тільки один з них, танцюють, а гості прикріплюють до їхнього одягу паперові купюри.

В Китаї чоловік і дружина одягають костюми півня і курочки з червоного паперу, що символізує кохання. У цих костюмах вони танцюють ритуальний танець. Один з гостей у костюмі чорного півня намагається відбити курочку, посіявши в сім’ї розлад. Але, як завжди, добро перемагає зло. Наприкінці ритуалу костюм чорного півня спалюють на багатті, а разом з ним і всі сімейні негоди і проблеми.

В Угорщині існує свій обряд паперового весілля. Коли в домі молодих збираються гості, дружина роззувається і танцює босоніж, поставивши туфельки в центр кімнати. Якщо хтось з гостей хоче потанцювати з молодою дружиною, для початку він повинен покласти в її туфельку гроші, причому неодмінно паперову купюру.

За часів Київської Русі в день паперового весілля на стіл поруч з молодими обов'язково ставили дерев'яну фігурку птаха щастя.

Як святкувати другу річницю весілля?

Якщо ви збираєтеся святкувати паперове весілля, то не забудьте прикрасити свою оселю паперовими ліхтариками або гірляндами. Покладіть на стіл гарні, незвичайні серветки. Коли зберуться всі гості, роздайте їм олівці і листочки паперу, нехай кожний напише побажання подружній парі, якими потім можна буде прикрасити "дерево щастя".

Сьогодні найчастіше на паперове весілля дарують книги, листівки, зроблені своїми руками, фотоальбоми або сімейні книги з фотографіями і смішними історіями з життя молодят. Зрозуміло, актуальним і корисним подарунком в день другої річниці весілля стануть гроші.

Як додатковий подарунок на паперове весілля дарують фігурки, зроблені з паперу (орігамі).

Рекомендуємо прочитати також: Що подарувати на паперове весілля?