Лляне весілля

Лляне весілля, 4 роки

Четверта річниця спільного життя не просто так називається "лляне весілля". Льон — символ міцності і довговічності. І стосунки між чоловіком та дружиною вже стали більш міцними.

Здавна лляне полотно вважалося привілеєм людей з хорошим достатком. Саме тому льон – це також символ благополуччя, багатства, як матеріального, так і душевного. Найчастіше до цієї дати в сім’ї вже з'являються діти, що, у свою чергу, робить зв’язок між подружжям міцнішим.

В цей день краще застелити всі столи лляними скатертинами і покласти біля столових приборів лляну серветку. Колись в давнину проводився такий обряд — подружжя осипали на четверту річницю весілля насінням льону. Родичі, друзі і всі запрошені гості обсипають ювілярів у цей день цукерками і насіннями льону. Це символізує міцні та тривалі стосунки.

Лляні вироби завжди якісні, без зайвого блиску, без мішури і надмірних прикрас. Тут можна спостерігати аналогію з поведінкою у сім’ї: молодята припинили надмірно старатися, щоб сподобатися один одному, кожен став сам собою. А це означає, що люди відкрилися і пізнали кохану людину краще.

4 роки після весілля - це досить великий проміжок часу. Якщо до цього часу подружжя не має дітей, то обов'язково на столі повинні бути солодощі: фрукти і мед. Так закохана пара закликає у своє життя родючість і здоров'я.

Традиційним обрядом на лляному весіллі була перевірка почуттів пари. Гості саджали чоловіка і дружину на два стільці, зв'язували їм руки і ноги мотузкою. Якщо розплутатися не вдавалось, значить, подружжя уже досить міцно зв'язало кохання і взаємоповага.

До наших днів дійшов звичай дарувати на 4 річницю весілля маленький букетик льону або висушений сніп! Чоловік та дружина на четверту річницю весілля можуть подарувати один одному одяг з лляного полотна: костюм, сорочку, спідницю. Друзі та родичі можуть подарувати все, що пов'язано з льоном: постільну білизну, рушники, напірники, лляні скатертини або набір серветок.

Читайте також: Що подарувати на лляне весілля?