Жерстяне весілля

Жерстяне весілля

Спільне життя дуже сильно змінює людей, змушує їх цінувати і поважати один одного. Деякі шлюби розпадаються вже через рік, інші ж можуть зберігатися десятиліттями.

Ще наші предки давали різним річницям назви, прищеплювали певні традиції і особливості святкування. Поговоримо про те, яке весілля в 8 років святкується.

Жерсть (бляха) – дуже корисний матеріал, який використовується в багатьох галузях людської діяльності. З неї роблять посуд, знаряддя праці і побуту. Хоча жерсть і непоказна, навіть блякла, можна сказати, повсякденна, але вона супроводжує наше життя і робить його більш зручним.

Існує жартівлива традиція, за якою чоловіки повинні виготовляти на жерстяне весілля своїм дружинам вазочки з пивних банок. А дружини, у свою чергу, повинні зробити красивий букет з будь-яких підручних матеріалів.

Взагалі, на бляшане весілля прийнято дарувати подарунки, пов'язані із бляшаними банками, бочечками, консервами. Це може бути тижневий запас пива, тощо. За старих часів гості дарували подружжю ціле відерце квасу. Вважалося, що семирічна закваска спільного життя може прокиснути, якщо її вчасно не випити.

Отже перша назва 8 річниці весілля – бляшана (жерстяна), а друга - макова. Чому макова? В давнину господиня пекла в цей день пиріжки з маком. Гості повинні були обов'язково спробувати цю випічку. Символічним подарунком на такому весіллі вважався розкішний букет з квіток маку. Сучасні подарунки часто носять більш актуальний характер. Це може бути і мобільний телефон, і будь-яка інша портативна електроніка. Все залежить від достатку подружжя та їхніх гостей. Головною ж залишається увага. Краще влаштовувати менш пишні веселощі, але зібрати навколо себе найбільш близьких, рідних людей.

Вісім років спів існування разом - це солідний термін, за який люди вже навчилися непогано розуміти один одного. Безліч побутових конфліктів залишилося позаду, але багато чого ще потрібно буде пережити разом.

Хоча річниця весілля 8 років не є круглою датою, а по-справжньому великий ювілей очікується через два роки, навіть цей день не варто залишати без уваги. Можна організувати невелике застілля у домашньому колі, або сходити в ресторан з коханою людиною. Або відвідати цікаві культурні місця, визначні пам'ятки міста.

Читайте також статтю: 8 років подружнього життя або Жерстяне весілля: вибираємо подарунок.