Фаянсове весілля

Фаянсове весілля

Дев'ятирічний ювілей весілля називається фаянсовим, тому що символізує досягнення певної стабільності і сталості в подружніх стосунках. Фаянс — символ повсякденності і налагодженого побуту (з фаянсу виготовляють посуд).

Фаянс - це якісна обпалена глина. Матеріал досить міцний, але крихкий. Дев'ять спільно прожитих років асоціюються з фаянсом невипадково. Стосунки між подружжям начебто міцні, але ще легко ламаються, оскільки обом не вистачає досвіду, мудрості, такту і уміння прощати.

В кожної подружньої пари за 9 років були такі моменти, коли здавалося, що все валиться з рук і нічого вже не можна відновити. Традиційно в цей святковий день чоловік і жінка б'ють свій старий фаянсовий посуд. При цьому з кожним розбитим предметом розбиваються минулі сварки, розлади і проблеми. Вважається, що цей стародавній обряд допомагає оновити шлюб і зробити його більш міцним. Процес биття посуду дуже цікавий і веселий, тому підключити до цього дійства можна і своїх друзів-гостей.

Шлюб на дев'ятому році подружнього життя, як і фаянс, відбиває те, що оточувало пару всі ці роки. Якщо між закоханими панували неправда, недовіра і підозрілість, то й шлюб має тільки вдавану міцність. Якщо ж, навпаки, у сім’ї панував мир, згода і взаємоповага, то й спільне життя наповнене тільки позитивною енергією і сонячними емоціями. До речі, іншим символом 9 річниці весілля є ромашка.

Традиційно чоловік повинен подарувати своїй другій половинці букет. Варто враховувати, що кількість домінантних квітів повинна бути такою, скільки років прожито в шлюбі. Тобто дев'ять троянд або ромашок, або лілій можна розбавити соковитою екзотичною зеленню, але додавати інші великі квіти в букет не варто.

Найкращий спосіб відсвяткувати дев'яту річницю - вирушити в подорож. Залежно від фінансових можливостей і наявності вільного часу це може бути і далека поїздка на курорт і просто виїзд на базу відпочинку за місто.

Найпоширеніший подарунок на фаянсове весілля - посуд: тарілки, чашки. Можна подарувати цілі сервізи або невеликі, авторської роботи блюдця.

Читайте також: 9 років після весілля. Що подарувати?