Чавунне весілля

Чавунне весілля

Чавунне весілля - це пам'ятний день для чоловіка і дружини, які прожили разом шість років. Цей день, поряд з іншими щорічними весільними датами, такими як рожеве, мереживне, порцелянове, перлове, смарагдове весілля, прийнято святкувати. Чавунне весілля - одне з тих свят, які прикрашають та різноманітять буденність сімейного життя.

Сама по собі назва весілля не дуже тішить слух. Але вона обрана для шестирічної дати не випадково. Уявіть собі чавун. Якщо говорити з точки зору науки, то чавун - це сталь (сплав заліза з вуглецем), що містить до 2 % вуглецю, що не піддається куванню. Чавун - міцний матеріал з досить низькою температурою плавлення, якому, шляхом лиття, можна надати йому будь-якої форми.

Отже, спробуємо зрозуміти зміст назви цього весілля. Минуло вже шість років від дня одруження: ситцевий, паперовий, шкіряний, лляний і дерев'яний періоди сімейного життя - перші, важкі і нестійкі. Чавунне весілля - перший метал у сімейних відносинах. Тендітний, не шляхетний (чорний), але метал.

Щоб чавун перетворився на срібло або золото, молодому подружжю треба ще трудитися і трудитися. Але головне, що основи дружної та міцної сім'ї вже закладені. Крім того, чавун легко заповнює будь-які форми, а вже яку форму сімейних стосунків хочуть закріпити чоловік і дружина, залежить тільки від них самих. Якщо в основу сім'ї вони закладуть кохання, дружбу і взаєморозуміння, то сім'я переживе будь-які негаразди, якщо ж навпаки, закладуть недовіру, обман і тільки власний зиск, то сім'я рано чи пізно розпадеться, як кинутий на камінь чавун.

У розпалі пристрастей, у вогні суперечок чавун стосунків переплавиться в більш пластичний чавун - ковкий, він стане більш легким, витонченим, світлим. І тут найважливіше - не перегартувати його: поступитися в суперечці, продемонструвати увагу, зробити перший крок назустріч.

Якщо в перші роки спільного життя чоловік і дружина інстинктивно багато чим жертвували одне для одного, деколи забуваючи про себе, і з задоволенням могли «зірку з небес дістати» для своєї другої половинки, то тепер, через багато років, просте прохання - винести відро зі сміттям або попрати щось може часом довести до скандалу.

Кохання до весілля - суцільне свято, яскравий феєрверк, а сімейні будні вимагають щоденної праці. Не кожна людина безболісно переносить таке перетворення. Нести дівочу сумочку з дзеркальцем і косметикою не те саме, що допомагати нести дружині важкі сумки з базару, а танцювати до упаду з коханим на дискотеках - зовсім не те, що щодня готувати чоловіку вечерю і прати білизну.

За шість років спільного життя чоловік і дружина багато чого пізнали і зрозуміли. Відносини стали рівніші, стабільніші, дріб'язкові сварки, через які до весілля справа могла дійти і до розриву, майже зійшли до нуля. Швидше за все, у сім'ї за ці роки з'явилася дитина, а то і дві. А це вже відповідальність не тільки один за одного, але й за маля, що може як зблизити чоловіка та жінку, так і загострити відносини. І «розкол чавуну» може зламати життя не тільки дорослим, але і маленькій людині. Тому чавунне весілля - своєрідне нагадування: будьте обережні, бережіть своє кохання!

Врахуйте, не після кожної сварки можна помиритись. Не вистачить трохи витримки і досвіду, які приходять тільки з роками, і сім’я загине, незважаючи на уявну твердість. Штамп у паспорті не означає, що ціль досягнута. Нам тільки здається, що процес виховання закінчується в дитинстві, ні - він триває все життя. Кожна ситуація, що склалася в сім'ї, - це черговий урок. Урок терпіння, прощення, взаєморозуміння.

Мине чимало часу, перш ніж «чавунні» відносини перейдуть в «сталеві», а потім в «срібні» і «золоті». Доброта і самопожертва - це не разові вчинки. Вони лежать в основі щоденних відносин. У деяких чоловіків і жінок такі відносини виникають відразу після весілля, але в більшості випадків їх доводиться все-таки виробляти роками. Тому одружених, які прожили разом шість років, дуже багато, а тих, хто разом відзначає золоте весілля, - мало.

Чавун - метал важкий, чорний. Уявіть собі, що це велика чорна брила, від якої потрібно відітнути все зайве, щоб вийшла гарна скульптура з назвою «Щаслива сім'я». Тільки скульптор не один, скульпторів два - чоловік і дружина. І саме від бажання, терпіння, уміння і узгодженості обидвох залежить, наскільки швидко буде відсічено зайве і створена «Щаслива сім'я», і чи буде створена взагалі.

Як можна відсвяткувати чавунне весілля?

Відзначайте чавунне весілля, радійте, веселіться від душі. Стукайте чавунними сковорідками, готуючи смачні страви для застілля. Приймайте «чавунні» подарунки, такі важкі і чорні, але дуже корисні для побуту і дуже гарні - при належному підході!

До речі, про проведення чавунного весілля. Форма свята може бути будь-яка: театралізоване подання, веселе застілля з піснями, пікнік на природі, вечірка, урочистий захід у кафе або ресторані. Ювіляри - люди молоді (у більшості випадків їм по 24-30 років), тому свято повинно бути веселим.

Приміщення, де воно буде відбуватися, бажано прикрасити, наприклад різнобарвними повітряними кульками, квітами, гірляндами, а якщо свято на природі - акуратно пов'язати яскраві стрічечки на гілки найближчих дерев.

На свій ювілей молоді можуть запросити кого побажають: своїх друзів, однокласників, родичів, колег по роботі, сусідів, знайомих і навіть перехожих, якщо буде такий настрій.

Страви та напої на чавунному весіллі можуть бути будь-якими, але щоб додати святу урочистості, щоб воно надовго запам'яталось, прикрасьте стіл великим гарним тортом, а щоб не перетворити свято в банальну п’янку - віддайте перевагу неміцним алкогольним напоям. Гарне, легке вино прекрасно розслабляє та піднімає настрій.А можна обійтися навіть без вина, поставивши на стіл морс, компот, лимонад, шербет, настойки. Спиртне цілком замінять жарти, тости, ігри, танці та смачна їжа.

Що подарувати на чавунне весілля?

Подарунки на чавунне весілля відрізняються своєрідністю. Це можуть бути будь-які вироби з чавуну. Можна подарувати ювілярам гарні ажурні ґрати з чавуну для огородження дачної або садової ділянки, для декоративного прикриття опалювальних батарей, камінів, вікон.

Можна замовити спеціальні пам'ятні медалі - монети для ювілярів. Це давня традиція. Наприклад, в XVIII в. в Америці та Англії такими монетами обмінювалися з нагоди заручин, народження дитини та інших пам'ятних дат. Традиційні мотиви на монетах - серце та голуби.

Подарувавши «нареченому» і «нареченій» чавунні обручки, можна покласти початок колекції ювілейних обручок, адже в майбутньому мають бути ще мідний, бляшаний, сталевий, нікелевий, срібний та золотий ювілеї.

Оскільки ювіляри - люди молоді та сучасні, тому їх напевно цікавить спорт - і сам по собі, і як засіб зміцнення здоров'я та корекції фігури. Тому гарним подарунком можуть стати гантелі, легші - для «нареченої», тяжчі - для «нареченого». Замість гантелей можна подарувати і спортивні гирі, які теж робляться з чавуну.

Щоб скрасити темні кольори чавунних подарунків, спробуйте зробити для них барвисту упаковку, а на великі вироби прикріпити, наприклад, квітку або прив’язати яскраву стрічку. Можна супроводити вручення подарунків жартами, побажаннями, смішними інструкціями зі складання та експлуатації.

Цілком підійдуть і традиційні подарунки: квіти, шоколад і цукерки, господарські або побутові дрібнички, косметика та інше.

Привітати ж ювілярів можна в такий спосіб.


«Дорогі наші ювіляри (імена ювілярів)! Ви шість років вже разом. Це був час завзятого і терплячого створення щасливої сім'ї, вирішення щоденних, інколи дуже складних завдань. Ви доклали чимало зусиль, щоб зберегти світле почуття кохання, яке з неприборканої пристрасті перетворилося на ніжну турботу один про одного, у співпереживання і взаємодопомогу. Ми пишаємося вами!


Ви зуміли витримати випробування сімейними буднями і не перестали радіти життю і один одному. У вас не завжди збігалися погляди на ті чи інші життєві питання, розходилися думки в оцінці позиції один одного, але, коли траплялися неприємності, сварки, конфлікти, ви не переставали поважати один одного, не відверталися один від одного, а спільно шукали шляхи виходу зі становища, що склалося.

Ваша сім'я ще дуже молода, але ви зуміли за ці шість років довести собі і іншим, що з кожним роком ви стаєте тільки досвідченіші і мудріші, що життєві труднощі тільки загартовують вас.

І хоч чавун - метал чорний і не дуже гарний, ми впевнені, що з роками спільних зусиль Ви повністю переплавите його в золото.

Успіху вам на цьому шляху!»