Догляд за вишитими виробами.

Після того як ви закінчили вишивати, ваша робота на цьому не закінчується, щоб привести вишивку в потрібний вигляд, потрібно використовувати особливий догляд за нею. Але ви легко впораєтеся, якщо будете знати як це робиться.

Основна з проблем, які виникають з вишитим полотном - це стягування тканини після прання. Але це можна легко виправити. Насамперед вишиту тканину потрібно випрати. Перед пранням вишивки, спочатку спробуйте випрати невеликий її шматочок. Періть вишивку окремо від інших речей, бажано вручну, розчинивши в теплій воді універсальний порошок або мило.

Щоб перевірити чи не линяє нитка, намочіть фрагмент вишивки і промокніть ватою. Якщо нитки полиняли, пофарбувавши тканина, то використовуйте на цих ділянках відбілювач не заходячи на вишивку. Щоб уникнути линьки кольорових ниток, у воду, для прання, рекомендується додати трохи солі з розрахунку по 1 ч. л. солі на 1,5 л води. Категорично  не слід терти і викручувати вишиванку! Після прання вишивку потрібно ретельно прополоскати в холодній воді, розкласти на махровому рушнику і скачати в рулон. Щоб нитки зберегли свій блиск, у воду при полосканні можна додати трохи оцту з розрахунку по 1 ч. л . оцту на 1 л води.

Якщо ви не будете використовувати вишивку, то краще не складати її, а накрутити на картонний рулон. При прасуванні важливо щоб вишивка була постійно вологою, скористайтеся розпилювачем. Вишивку слід прасувати тільки з виворітного боку. Гладити вишивку рекомендується через спеціальну тканину на вологій підкладці. Після того як тканина пропрасована, дайте їй трохи полежати в розгорнутому вигляді і підсохнути.

Під впливом пари ділянки з вишивкою знову починають стискатися. Щоб цього не сталося на розпарену тканину можна покласти важкі книги з глянцевими обкладинками, або стопку журналів і залишити до висихання.

Основний секрет при розгладженні вишивки - в пресі. Те, що не виходить випрасувати, можна розгладити за допомогою преса. А вишивку невеликих розмірів можна затиснути між книгами, тоді вийде ідеально рівна тканина.

Вишивку, як і білизну, крохмалять з тими ж цілями: надати жорсткість, щільність, більш красивий зовнішній вигляд і щоб річ не так швидко загрязнялась. Крохмалити вишиті вироби можна за допомогою спеціального спрея , лаку сильної фіксації для волосся, або саморобного натурального крохмалю. Хоча 2 й спосіб і трудомісткий, але для тканини він безпечніше.  Дотримуйтесь цих простих правил, і ваші вишиті вироби довго будуть мати привабливий вигляд!