Життя після весілля: прикмети

Життя після весілля: прикмети

Наші предки свято вірили в прикмети, тому завжди дотримувалися звичаїв та традицій. Після вінчання молодята, за традицією, повинні були поїхати до будинку новоспеченого чоловіка. Чекаючи на прибуття, родичі нареченого повинні були покласти під поріг будинку незамкнений, новий і міцний замок. Коли пара переступала поріг будинку (важливо, щоб ніхто з гостей не зробив це раніше за них), замок потрібно було замкнути ключем, потім викинути ключ в річку або сховати в такому місці, де його ніхто не зможе знайти. Ця прикмета символізує вічне кохання і захищає пару від розлуки.

Наречений повинен занести свою обраницю в дім на руках, як дитину, що обдурити домовика, який може не полюбити незнайому йому дорослу людину, але при цьому він досить доброзичливо ставиться до дітей.

Щоб сімейне життя було міцним, молода дружина повинна розбити в будинку чоловіка тарілку. Взявшись за руки, пара повинна переступити через цю тарілку – так, відповідно до повір'я, вони разом зможуть перебороти всі перешкоди на своєму життєвому шляху.

Читайте також: Вибір місця для будинку молодят: старі звичаї та обряди