На якій руці носять обручки?

На якій руці носять обручки?

Обручка – це символ єдності, кохання та шлюбу. Так вже склалося історично, що православні в день весілля одягають обручки на праву руку, а католики - на ліву. Традиція носити обручки на правій руці з’явилася ще за часів одруження Марії і Йосипа. Йосип одягнув колечко своїй майбутній дружині саме на безіменний палець правої руки. Цей момент відображений на багатьох картинах та іконах, присвячених заручинам Марії.

Тоді чому на Заході прийнято носити обручку на лівій руці? По-перше, у католиків історично так склалося, що вони носять обручки на лівій руці. По-друге, існує думка, що саме через лівий безіменний палець проходить артерія кохання, а значить перстень на цьому пальці буде запорукою міцного і довговічного шлюбу.

Вірмени носять обручки також на лівій руці, пояснюючи цей момент тим, що саме через ліву руку від обручки дуже близький шлях до серця, а значить енергетика кохання буде переноситися щоразу, коли стосунки між подружжям будуть цього потребувати.

Фантазія та майстерність ювелірів забезпечує молодятам неймовірно великий вибір обручок. А на якій руці носити обручку, вирішувати повинна кожна людина самостійно, адже головне - це зміст, який чоловік і дружина вкладають у ці ювелірні вироби. Сьогодні так часто ні штамп у паспорті, ні обручки не здатні зберегти сім’ю. Не забувайте, що шлюб - це не традиції і звичаї, а постійна робота двох закоханих!