Заручальна каблучка або історія навколо пальця

Заручальна каблучка або історія навколо пальця

Скількох вона обвела навколо пальця? Скільком подарувала одне щастя на двох? Скільки сердець вона звела в одному унісоні життя? Вона – це заручальна каблучка. І не дивлячись на те, що слово «заручини» не звучить, як добровільна справа, саме цей процес є складовою частиною життя кожної людини. Як саме виник ритуал обміну заручальними каблучками? Коли вперше  жадане кільце врешті опинилося на жіночому пальці?

   У ті далекі часи, коли колесо вважалось хайтеком, а вбивства в колізеї - розвагою, ще не існувало шлюбних контрактів. Проте, юнаки мали надавати  дівчатам гарант  про чисті наміри та спільне життя, щоб отримати жадане кохання, руку, серце та все інше. Так, цілком природно виникла потреба в обміні заручальними каблучками. Правду кажучи, не всі жителі тієї сивої давнини мали право вибору свого життєвого супутника. Найчастіше, цей вибір за молодят робили батьки. В цьому випадку заручальна каблучка  мала особливий сенс. Кільце ставало своєрідним повідомленням про те, що  незважаючи на дитячий вік, рука та серце людини вже зайняті.

 Перші заручальні персні виготовлялись із золота та срібла. Проте, такі  коштовні зобов’язання були не по кишені більшості мешканцям стародавнього світу. Плебеї та городяни також воліли наслідувати шляхетні звичаї  суспільної еліти, тому винайшли свій власний спосіб. Так, дорогоцінні метали були замінені деревом, нитками та трав’яними стеблами.

 Самі ж заручини також стали міцною передвесільною традицією. Цей захід проводився для того, щоб майбутні молодята могли принаймні познайомитися один з одним. Із розвитком цивілізації традиція заручин зазнала несуттєвих змін. У ХVІІІ столітті великої популярності зазнала преса, що  значно вплинуло на концепцію передвесільної підготовки.

 Тоді, у день заручин виходив своєрідний прес-реліз, в якому повідомлялося про дату весілля знатної дами. Таким чином також йшлося, що легковажні гуляння барині вже скінчилися. Такий тонкий, проте красномовний натяк був у тренді не досить довго, що було зумовлено ростом цін на публікації.

 На заході традиція заручин та обміну заручальними перснями продовжила безперервно існувати, не дивлячись на те, що ХХ століття дозволило молодим людям самостійно обирати  свої пари. Після «червоної революції» на території сучасної України зникла буржуазна звичка  заручин, адже трудові колгоспники не могли одягати на свої заморені руки вишукані прикраси. Це суперечило порядкам буйного вождя пролетаріату. З поваленням криваво-червоної влади в суспільство поступово стали повертатися національні звички та патріотична гідність. Тепер, традиція заручин супроводжується підписом шлюбної заяви та врученням вишуканих кілець.

 В наш час вітчизняні ювелірні магазини  пропонують широкий асортимент товарів. Проте, не кожний з них може похизуватися європейською якістю. Вироби, що співпадають зі світовими стандартами та відповідають ведучим трендам, представляє  лакшері салон ювелірних виробів Daimox. Лише там можна придбати вишукані каблучки за демократичною ціною.

 Хай блиск діамантів на каблучках стане  відображенням щасливого блиску очей!

  

Автор: Юлія Мостова