Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї

Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї

Витинанка - це ажурні орнаменти або силуети, вирізані з кольорового або білого паперу. Витинанки – це давнє народне мистецтво українців. Хоч раз в житті витинанку робив кожен з нас - це ті самі сніжинки з паперу, які ми в дитинстві вирізали з мамами та бабусями, а потім на мило клеїли на вікна. Таке маленьке диво - декілька надрізів ножицями і розгортаєш дивовижні візерунки...

Якщо раніше витинанки користувалися успіхом для прикраси житла, то на сьогоднішній день ця сфера застосування вже не така популярна. Але напередодні новорічних свят витинанки являють собою дуже ефектний варіант оформлення кімнати та вікон. Багато цікавих варіантів витинанок можна знайти тут - новогодние украшения из бумаги на окна. Часть 2.

Для тих, хто любить експериментувати з папером і ножицями, ця стаття буде корисною. Ось таку витинанку можна подарувати чоловікові до Дня Святого Валентина:

Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї

І хоч це не традиційна валентинка, в цьому сюжеті знайшлося місце для сердечка - якраз між обличчями закоханої пари.

Картинка є абсолютно симетричною (звичайний аркуш білого паперу, складений навпіл), а потім вже варто внести деякі "статеві відмінності": хлопчикові вкоротити волосся і трохи зменшити попу, ну і відрізати парочці інші "зайві деталі". Майже все потрібно вирізувати манікюрними ножицями плюс деякі дрібні деталі та внутрішні прорізи - макетним ножем (його ще називають канцелярським, і часто продають у будівельних магазинах - ним ріжуть шпалери і т.п. - це ніж з висувним дуже гострим лезом).

Новачкам - важливо!

Вирізайте повільно, тоді лінії будуть плавні, і не буде помилок. З усієї картинки можна залишити тільки саму пару, якщо не вистачає навику і терпіння вирізати всіх цих пташок і квіточки - такий варіант теж виглядає добре. Біла витинанка добре виглядає на будь-якому кольоровому папері. Фоном можуть бути шпалери або папір для скрап-букінгу з неконтрастним малюнком. Не наклеюйте витинанку на основу цілком - папір від клею може покоробитися і вигляд буде дуже неакуратний. Можна просто помістити в рамку під скло зовсім без клею, а можна приклеїти точково в двох-трьох місцях або прикріпити на пару маленьких шматочків тонкого двостороннього скотчу.

До речі, витинанки цього року стали надзвичайно модним весільним трендом. Про це ми вже писали у статті "Весільні тенденції 2013". Тому, якщо ви плануєте весілля, не забувайте про це.

Наприклад, для оформлення весілля можна зробити ажурну гірлянду з написом за бажанням нареченого і нареченої, яку можна буде використовувати і для весільної фотосесії. Витинанки можна використати також для оформлення весільних запрошень. Витинанки можуть бути з іменами, датою весілля, з різними зображеннями, які нагадують молодій парі про щось особисте, про їхні стосунки.

Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї

Якщо в оформленні весілля присутній якийсь певний колір, колірна гамма, то паперовий декор легко можна вписати в загальну палітру або, навпаки, зробити яскравим акцентом. Ще мені подобається якийсь цікавий інтерактив з паперу! Наприклад, для фуршету можна зробити ажурні паперові картки зі словами «Закуски», «Солодкий стіл» і т.п. Або красиві паперові цифри з номерами столиків для розсадження гостей. Ну і, звичайно ж, - різнокольорові теги різної форми, на яких гості можуть залишити свої побажання та привітання.

Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї

Загалом можна стверджувати, що з паперу можна зробити дуже багато. Ажурні упаковки для капкейків, різьблене конфеті, фони для фотосесій, подарунки для гостей (наприклад, закладки або календарі), весільна поліграфія та навіть прикраси тортів можуть стати неповторними, авторськими деталями весільного торжества.

Витинанка до дня закоханих і на весілля: ідеї