Весільні забобони

Весільні забобони

Які весільні забобони Ви знаєте? Мабуть, ключовим елементом будь-якого весільного свята є плаття нареченої. Напевно всі чули про прикмету, яка забороняє нареченому бачити кохану в наряді до початку церемонії. Однак згідно з повір'ями багатьох народів, сама дівчина, повністю одягнена в своє вбрання до святкового дня, прирікає шлюб на невдачу.

За старовинною традицією вікторіанської епохи, кожна наречена під час свята повинна була мати при собі підв'язку щасливої в шлюбі подруги, матері або іншої жінки, носити закріплену на сукні синю або блакитну стрічку, а також думати про безхмарне майбутнє, яке чекає подружжя в новому союзі. Ці елементи закріпилися у відомій всім англійцям і американцям формулі: «що-небудь старе, що-небудь нове і що-небудь синє».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весільні прикмети у сні

Згідно з англійською прикметою, наречена, що знайшла павука в своєму вбранні, буде неймовірно щасливою в шлюбі.

Використання весільної вуалі вперше почалося в Римській імперії. Цей аксесуар був покликаний захистити вразливу дівчину від злих духів. Кольори вінчального вбрання завжди мали велике значення. Поширені в Європі переконання можна об'єднати в цікавий список: виходити заміж у білому - безпрограшне рішення; в сірому - до переїзду, подорожі; в чорному - на жаль, у червоному - до розпачу; в зеленому - на сором; в синьому - до вірності; в жовтому - до невдоволення партнером; в коричневому - до заможності; в рожевому - до зневіри.

Інша прикмета стосувалася до наречених, які шили сукні власними руками: згідно з нею, за кожен стібок доведеться розплатитися сльозинкою під час заміжжя. Традиційним матеріалом для створення весільного плаття є шовк. Атлас історично вважався поганим знаком, а оксамит - символом бідності. В середні віки європейці були впевнені, що кров на платті не призводить ні до чого хорошого, як і хитромудрі візерунки, зображення птахів і в'юнких рослин.

Весільні забобони

Обручка оточена не менш дивовижними прикметами. У багатьох країнах не прийнято носити прикраси молодят до дня весілля. Якщо під час свята обручка зісковзнула з пальця, повернути її на місце повинен партнер. Знімати аксесуар під час церемонії не слід. Занадто тісна обручка - знак ревнощів. Загубити обручку - знак недбалості, легковажності, необдуманих вчинків і забудькуватості.

Багато любителів коштовних каменів стверджують, що сапфір і аквамарин на весільному оздобленні гарантують щастя подружжя в спільному житті.

АКТУАЛЬНО: Вибираємо щасливий місяць для весілля!

Безліч неочевидних повір'їв і прикмет пов'язано з квітами, свічками, оточенням і навіть розташуванням столів в банкетному залі. Молодята можуть переосмислити сучасні уявлення, почерпнувши цікаві відомості про поширені весільні забобони минулого.