Trash the dress: знищ своє весільне плаття

Trash the dress, треш

Ще вчора весільна сукня перетворювала симпатичну і, в загальному, земну дівчину в сліпучу красуню. Сьогодні йому приготована незавидна доля займати половину гардероба. І все для того, щоб через років так через п'ятнадцять дочка, що вже підросла, дивувалася, як у такому вбранні можна було з'явитися на власне весілля.

Життя вінчального вбрання вкрай коротке, якщо, звичайно платтю не призначено пережити трохи реінкарнації у хімчистці після чергової нареченої. В інших випадках, вже наступного дня воно втрачає свою актуальність. І тільки смілива наречена може подарувати вінчальному платтю інше, нехай блискавичне, зате повне яскравих фарб, життя.

Вбий плаття! (Trash the dress)

Якщо наречена не збирається у весільному платті йти під вінець вдруге, вбрання можна використовувати для епатажної фотосесії, «не шкодуючи корсета та гіпюру». Відомі своїм фемінізмом американки розмальовують смутно-біле вбрання або навіть палять його.

«Trash the dress по-українськи» набагато гуманніший. Він не ставить перед собою ціль «помститися чоловіку за флірт із секретаркою». Його ідея - по-новому розкрити пару, створити по-справжньому самобутні та емоційні кадри, нехай навіть на вівтар мистецтва буде принесене вінчальне вбрання. Американки спопеляють і утилізують весільне плаття в ході генерального прибирання у квартирі. Наші дами готові пожертвувати платтям не заради дешевого епатажу, а для розкриття власного тендітного «я».

Пікнік на узбіччі

Одна з ідей нашого трешу — це контраст витонченої нареченої з навколишньою дійсністю. Фоном для фотосесії вже не можуть бути парки, палаци і оранжереї. Трепетна особа поміщається в екстремальні умови — у недобудовану будівлю, занедбаний цех, стару котельню. Серед сміття і розрухи вона дихає і відчуває, а запрошений фотограф на весілля розкриває різні грані її натури. Майстри, що освоюють цей новий жанр, рекомендують віддатися треш-фотозйомці в найближчі два-три дні після весілля, коли метушня вже поза, а розпал емоцій між молодими досягає екстремуму.

Картинки зі «звалища»

Фон залишається фоном, але головне в треш-фотозйомці це ідея, а гарний фотограф почерпне її всюди. Наречена на даху, а біля її ніг бушує скорений мегаполіс. Звабливі обрії призивають до польоту. Молоді йдуть по рейках довжиною в життя, минуле залишилося десь за, спереду — Всесвіт. Наречений і наречена лежать на ослоні, «сковані одним ланцюгом». Прекрасна і замислена наречена чапає по пустелі.

Окремого доброго слова заслуговує фотосесія у воді. Русалка, породжена з морської піни. Лохнеське чудовисько, що повстало з безодні. Він, вона і їх чаклунські ігри. Так, сучасне мистецтво не вимагає цнотливості і двадцятою дорогою обходить стереотипи і штампи. Але саме в цих фотографіях проявляються пульсуюче життя, емоції та обрії.

Справедливості заради варто відзначити, що trash the dress в основному служить для створення креативних фотографій. Його з радістю сповідають неординарні пари. Вони готові заліпити один одному фізіономію тортом, викупатися у фонтані або навіть забруднитися в болоті. Зовсім не з метою поглумитися над платтям і фраком, а щоб одержати заслужену пінту драйву.

І нехай потім весільна фотокнига буде схожа на трилер. Але вона буде по-справжньому самобутньою, як самі актори-учасники-герої цієї витівки. Погодьтесь, в епоху конвеєрного ширпотребу складним і багатогранним натурам складніше стає себе виразити.