Шлейф весільного плаття

Шлейф весільного плаття

Шлейф весільного плаття – це частина спідниці, яка викроєна особливим методом так, що поділ подовжується позаду і лежить на підлозі. Довжина частини поділу, що перебуває на підлозі, може бути різною - від декількох сантиметрів до 20 метрів (був зареєстрований рекорд Гінеса). Плаття з довгим шлейфом призначене для особливо важливих церемоній (що стосується весілля, то це для вінчання в церкві). Наречена у весільному платті зі шлейфом, безумовно, буде виглядати, як царська особа. Однак, крім безлічі таких плюсів, як створення винятково урочистого і розкішного образу нареченої, шлейф має і суттєві недоліки - створює додаткові труднощі в збереженні охайного вигляду і значно обмежує рухи нареченої. З огляду на перераховані вище проблеми, відмовлятися від шлейфу все-таки не варто. На допомогу Вам прийде спритність модельєрів, які придумали, як після вінчальної церемонії підібрати шлейф красиво та одночасно практично, не відокремлюючи його від плаття. Такий цікавий спосіб "приборкування" шлейфа одержав назву "шлейф у вигляді турнюра".

"Шлейф у вигляді турнюра" - шлейф піднімається так, щоб відріз шлейфа відповідав довжині всього плаття, драпірується акуратними складками і прикріплюється до верхньої спідниці позаду таким чином, що пишнота спідниці трохи збільшується - виходить свого роду турнюр (модна в 80-их рр. ХI ст. приналежність жіночого туалету у вигляді подушечки, що підкладалася під плаття позаду нижче талії для додавання фігурі пишності).

Розрізняють такі способи укладання шлейфу:

  1. нижній турнюр - шлейф пристібається до спеціальних петель, попередньо розташованих на внутрішній стороні верхньої спідниці.
  2. верхній турнюр - позаду по лінії відрізу талії пришиваються ґудзички, на які допадаються м'які нитяні петлі, розміщені (з урахуванням довжини шлейфу і плаття) на лицьовому боці тканини шлейфу і замасковані прикрасами - аплікацією, квіточками із тканини, мереживами, біжутерією.