Порцелянове весілля

Порцелянове весілля

Порцеляна — це коштовний, але тендітний матеріал. На відміну від кришталю, він неймовірно теплий, зігріває руки і серця — саме такий, як і життя пари через 20 років після весілля. Ті зерна істини, які подружжя довгі роки шукали, уже знайдені і вплетені в непрозорий, але такий затишний матеріал.

Порцеляна означає і розкіш, і затишок, ніби натякаючи подружжю на те, що найголовніша їхня цінність — саме в сім'ї.

Раніше вважалося, що саме цю річницю весілля варто святкувати «на всьому своєму». Предки наші думали, що за цей термін сім'я вже повинна позбутися від спадщини у вигляді маминих скатертин, дідових табуреток і прабабиного самовару.

Зараз відношення до антикваріату цілком змінилося. Але, все-таки, краще показати, що ця сім'я — заможна і самостійна: вручну вишити (або обшити тасьмою) святкову скатертину, зібрати кілька стільців (підійде просто складання меблів з магазинів типу «зроби сам»).

Бажано, щоб у цей день чоловік приніс додому щось м'ясне, а жінка спекла хліб (або булочки).

Що подарувати на порцелянове весілля

Головний подарунок — це порцеляновий сервіз. Не важливо, обідній, чайний або кавовий. Підібрані в тон порцелянові статуетки будуть теж доречними.

Порцелянове весілля

Якщо цей подарунок уже «зайнятий», порадуйте «молодят» необхідними домашніми дріб'язками: статуетками, тримачами книг, підставкою для парасольки і взуття. Головне, щоб ваші подарунки нагадували про сімейний затишок і були практичними.

Дружині турботливий чоловік обов'язково повинен подарувати «обновку» для кухні. Проживши поруч стільки років, він, зрозуміло, уже знає її звички: чи любить вона випікати солодощі, чи віддає перевагу салатам — і вибере найкращий подарунок.

Для чоловіка прекрасним подарунком буде крісло-гойдалка, журнальний столик із секціями для його улюблених книг і журналів, теплий махровий халат.

Як відсвяткувати порцелянове весілля

Порцелянове весілля — це тільки домашнє свято. Основа його — чаювання. Зрозуміло, тільки з нового порцелянового сервізу, який подарують діти і родичі «молодятам».

Порцелянове весілля

На столі обов'язково повинна бути домашня випічка до чаю: булочки, пряники, пиріг. Для основного блюда варто приготувати щось просте і м'ясне. Випивка на такому святі повинна бути в мінімальній кількості, а ось чай, компоти — у надлишку.

Цей день дає прекрасну можливість для тихої сімейної розмови: спогади про перші роки після весілля, народження дитини, переборені труднощі...

Порцелянове весілля — прекрасний привід почати літопис сім'ї: разом з іншими домочадцями запишіть найбільш значущі моменти минулих років, найбільш смішні і найбільш «домашні» дрібниці.