Заручини

Заручини

Заручини - це повідомлення всім близьким і знайомим про взаємну згоду закоханих одружитися. Отже, це важливий крок у розвитку стосунків пари, який матиме певні наслідки. Як правило, днем заручин вважається день подачі заяви в РАГС. Період від заручин до весілля може тривати як місяць, так і кілька років, все залежить від побажання самої пари.

У Франції заручини раніше відбувалися за рік до весілля, зараз - за 6-8 місяців. А от в Італії цей період найчастіше розтягується на кілька років. Незважаючи на властиву їм темпераментність, італійці вважають, що потрібно заздалегідь підготуватися до одруження.

До заручин можна ставитися як до застарілої формальності або як до гарного звичаю, що передує важливій події у Вашому житті. У заручин існують давні традиції. Одна з них – це перстень, який наречений дарує нареченій на знак своєї любові. Яким буде цей подарунок, залежить від смаку нареченого і його фінансових можливостей. Після весілля наречена може носити його разом із обручкою. Отже, якщо хлопець освідчується дівчині і дарує їй перстень, то вона повинна прийняти його на знак згоди або ж повернути його як знак відмови від заміжжя. Не можна взяти перстень і відмовитися вийти заміж. Для заручин найчастіше використовують колечко з діамантами або іншими каменями, але якихось особливих правил немає. Цей перстень зазвичай носять до весілля на підмізинному пальці правої руки, а в день весілля до зустрічі з нареченим знімають. Його можна зберегти, і, якщо шлюб вдалий, передати в спадщину дітям або внукам.

Важливий момент заручин - першими про них повинні довідатися батьки нареченого й нареченої. За традицією майбутній чоловік просить руки своєї нареченої у її батька. Чудово, якщо закохані зможуть організувати зустріч своїх батьків, на якій обидві сторони зможуть обговорити майбутнє торжество - весілля.

Вечір на честь заручин повинен бути таким же незабутнім, як і саме весілля. В майбутньому наречених чекає ще більша частина весільних турбот і витрат, тому заручини, як правило, святкують "дешево й сердито", без особливих витрат часу й зусиль.

У різних країнах заручини дуже відрізняються між собою. Так, наприклад, у селянських родинах Вестфалії (Німеччина) наречені вже після заручин вступали в подружні відносини. А от в Італії заручені могли зустрічатися й розмовляти тільки в будинку нареченої, під наглядом її батьків.

Цікаво, що у Швейцарії заручена пара повинна була здавати своєрідний іспит. Вони розмовляли зі священиком, який з'ясовував ступінь їхньої готовності до шлюбу, зрілості й відповідальності. Під час заручин обговорювалися всі майнові питання, зокрема розмір приданого нареченої. Після цього й починалася підготовка до весілля. У сільських місцевостях Іспанії період від заручин до весілля становив від трьох тижнів до трьох місяців. Довший період міг стати основою для розірвання заручин.

Заручини часто відбувалися під час якого-небудь свята, супроводжувалися знайомством всієї майбутньої рідні, обміном подарунками. У багатьох країнах було прийнято дарувати нареченому весільну сорочку, яку наречена шила сама. Наречений дарував нареченій хустку, золотий хрестик, прикраси, часто - перстень.

У багатьох народів існує повір'я, що в період від заручин до вінчання молодята, особливо наречена, повинні побоюватися нападу всіляких злих сил. Захистом від цих сил служили різноманітні магічні обряди, «обереги» у вигляді засушених трав або срібних монет, які носили на одязі або у взутті. Наречена проводила багато часу в домі, шила придане. Батьки наречених у цей час займалися підготовкою головної події «весільного марафону» - вінчання і святкового бенкету.

Після заручин для нареченого й нареченої наступає період випробування на надійність. Багато хто відкриває на цьому етапі один в одному нові, дотепер приховані риси характеру, для когось це приємні відкриття, для когось - не дуже. Майбутньому подружжю вартує ще раз як слід подумати, чи готові вони створити сім’ю. І якщо це дійсно так, тоді для них настала пора приємних весільних турбот.

Бажаємо, щоб час від заручин до весілля пролетів для Вас дуже швидко і залишив у пам’яті лише найприємніші спогади!