Замки кохання: бездоганне весілля

Замки кохання: бездоганне весілля

Дуже часто замки купуються для того, щоб скріпити стосунки, закрити їх і повісити в символічне місце… Звідки пішла ця традиція і де є такі чарівні замочки?

В Україні скупчення "замків кохання" є в багатьох містах. Традиція переносити дружину на руках через міст є досить давньою, а от замки на огорожу містка стали вішати не дуже давно. Так чи інакше, традиція прижилася.

На даний момент подібні мости є в Житомирі (міст через річку Тетерів), в Києві (на Чортовому мосту), в Харкові (міст Пасіонарії), в Черкасах (міст у парку 50-річчя Жовт.), у Сімферополі (міст на річці Салгир), в Одесі (Тещин міст), в Дніпропетровську (міст, що веде до Монастирського острова).

Історичні коріння у цих любовних замків глибокі. У давнину, до того як молодята йшли з дому вінчатися, під поріг клали замок. Варто було парі покинути будинок, замок діставали і закривали його на ключ. Ключ викидали у воду, щоб знайти було не можна, а замок зберігали як символ любові, миру і благополуччя в родині молодят.

У 20 столітті цей звичай став відроджуватися, при всьому цьому країною відродження стала не Україна, а Італія. Спочатку про замки згадали у Флоренції: закохані приходили до пам'ятника архітекторові Бенвенуто Челліні на мосту Понте Веккіо і вішали свої замки прямо на монумент, ключі від них викидаючи в річку Арно, що протікає під мостом. Щороку з цього флорентійського моста знімають до 400 кг металу. І навіть офіційна заборона на вішання замків і штраф в 50 євро не лякають закоханих.

Пізніше обряд з'явився і в Римі, здебільшого завдяки згадуванню про нього в престижних романах Федеріко Моччіа. В одному з них, "3 м над небом", закохані герої стоять на мосту і клянуться в нескінченному коханні. Потім вони обмотують ліхтар ланцюгом і вішають на нього замок. Ключ ж викидають в річку Тибр.
Поступово традиція поширилася по всьому світу, і сьогодні користується популярністю серед пар різного віку. У продажі з'явилися особливі замки для закоханих різних кольорів і дизайнів. В більшості випадків подібні замки купують наречені, але проводять ритуал і просто закохані пари, і ті, хто вже здавна в шлюбі.

Влада всіх міст час від часу пробує боротися з замками, прибирати їх, лякає штрафами. Але закохані наче не помічають погроз і продовжують цю традицію.

Якщо ж Ви хочете дотриматися традиції, але не бажаєте порушувати закони, то можете символічно повішати замочок у Вас дома. Для цього потрібно придбати новий замок і поставити на дверях Вашого спільного дому одразу після весілля. Цей замок стане символом міцності Ваших стосунків. До речі, придбати замок на дверь Ви можете в інтернет-магазині plastmarket.com.ua. Обирайте свій надійний замок і будьте щасливі разом у власному домі!