Таїнство вінчання

У стародавні часи слідом за сватанням і заручинами наступала черга головного кроку - вінчання. Наречений і наречена, отримавши схвалення батьків і оголосивши про свої наміри близьким і друзям, повинні були отримати Боже благословення їхнього союзу.

Перед обрядом вінчання молоді повинні були постити протягом певного часу (зазвичай це сім-десять днів), молитися, потім покаятися і причаститися. Перш ніж зважитися на цей важливий крок, молодим слід було усвідомити, що з цього моменту у них почнеться зовсім інше життя, засноване на довірі, повазі, взаєморозумінні. Все це повинно бути досягнуто за допомогою їхньої взаємної любові. У цьому новому житті не повинно бути брехні. Вінчання передбачає певні відносини між подружжям, де чоловік - голова та опора сім'ї, а дружина забезпечує своєму чоловікові підтримку, розуміння і терпіння, щоб не сталося. Тепер сімейна пара повинна працювати на благо свого тандему і не дозволяти різним проблемам і негараздам руйнувати їхнє сімейне щастя. Спільне подолання труднощів тільки зміцнює шлюб.

Згідно з церковними законами у кожного з подружжя є своє місце в сім'ї і вони обоє повинні його знати і дотримуватися. Чоловік - організатор сімейного життя та побуту. Дружина повинна стати для чоловіка найдорожчим скарбом, він зобов'язаний піклуватися про неї і про дітей. Міцність союзу і добробут сім'ї - тепер на його плечах. Чоловіку належить цінувати всі найкращі якості своєї дружини і пишатися її достоїнствами. Дружина, у свою чергу, повинна слухати чоловіка свого, поважати його думку і прийняті ним рішення. Жінка повинна стати зразком слухняності. Чоловік і дружина повинні існувати одне для одного і робити все можливе, щоб радість і щастя, які відчуваються в процесі обряду вінчання, супроводжували їх протягом усього життя.

Таїнство вінчання відрізняється найглибшою духовною основою. Це таїнство, коли дві люблячі половинки об'єднуються на землі в єдине ціле, щоб бути разом до кінця днів своїх.

В оточенні ікон і тисячі запалених свічок особливо відчувається близька присутність Бога, його благословення. Сама атмосфера, що панує в церкві, наштовхує на думки про вічні цінності. Після обряду вінчання відбувається неминуче перетворення моральних і духовних якостей, досягається єдність двох люблячих душ.

Актуальні новости религии, інформацію про церковні свята та багато іншого Ви можете прочитати на порталі arena.in.ua.

Бажаємо Вам щасливого сімейного життя!