Сучасний підхід до проведення весільної фотозйомки

Сучасний підхід до проведення весільної фотозйомки

Сучасні цифрові технології до невпізнання змінили весільну фотографію, зробивши її більш цікавою і привабливою. Зручність і гнучкість - очевидна перевага цифри над плівкою підштовхнули виробників фотообладнання до використання інноваційних розробок, щоб бути більш конкурентоспроможними. А повсюдне захоплення фотографією спонукало фотографів винаходити все нові прийоми оформлення фотографій, а також стилі і жанри зйомки, серед яких особливе місце займає весільна фотожурналістика.

Фотожурналістський підхід дуже відрізняється від традиційної весільної фотографії, яка включала в себе в основному постановочні кадри з підготовлених сюжетів церемонії одруження. Професійні фотокамери і оптика сьогодні володіють швидким фокусом і стабілізацією зображення, великою матрицею і високою світлочутливістю. Вони дозволяють знімати з природним світлом без використання спалаху і на деякій відстані від об'єкта, без втручання в хід події. Однак, журналістика - це багато більше, ніж просто документальна фотографія і репортаж - це дуже складний вид зйомки, що вимагає від фотографа великої концентрації, реакції і спостережливості. Залишаючись непоміченим для оточуючих і охоплюючи всі події весільного дня, фотограф повинен вловити спонтанні, природні емоції молодят і гостей, і встигнути їх зафіксувати. Звичайно, без постановочної зйомки на весіллі не обійтися, але зараз вона менш формальна. Досвідчений весільний фотограф, що знімає в стилі фотожурналістики, тільки спрямовує, використовуючи "активне позування" і підказуючи ситуації для закоханих.

У наш час фотохудожнику, який не володіє фантазією, винахідливістю і креативним мисленням, стало все складніше знайти свою нішу на ринку весільних послуг.

Просто фотографія вже нікого не влаштовує - її може зробити будь-яка дитина своєю мильницею. Настало століття цифрового мистецтва - весільна фотожурналістика, колаж, фотоарт і графіка - ось потужний арсенал образотворчих засобів топових весільних фотографів світу.