Медогляд перед весіллям. Норма чи крайнощі?

Медогляд перед весіллям. Норма чи крайнощі?

Дуже рідко укладаються шлюби, у яких подружжя не планує мати спадкоємців. Найчастіше наречений і наречена усвідомлюють, що їхнє майбутнє - це спільні діти. Ось чому так важливо знати один про одного все, включаючи стан здоров'я.

Люди, які вирішили одружитися, готуються до того, що разом вони будуть народжувати і виховувати дітей. Це основна причина, за якою у багатьох країнах медична діагностика, УЗД, біохімічний аналіз крові напередодні весілля вважається нормою.

У деяких країнах правило повідомляти один одного про стан здоров'я перед весіллям закріплене законом. У нас сімейний кодекс у випадку утаювання нареченим або нареченою якого-небудь захворювання, що згодом може відбитися на здоров'ї членів майбутньої сім'ї, передатися в спадщину дітям, передбачає можливість визнання шлюбу недійсним.

Звичайно таке обстеження містить у собі кілька аналізів і огляд у ряду фахівців: психолога, нарколога, дермато-венеролога, гінеколога, фтизіатра. Звернутися для одержання довідки можна як у державні установи, так і в приватні клініки. Але підійти до вибору медичної установи, в якій Ви будете обстежуватися, слід дуже ретельно та відповідально. Пам’ятайте, що власне здоров’я потрібно довіряти лише професіоналам. Тому, попитайте у знайомих, почитайте відгуки та виберіть той заклад, у якому працюють лише досвідчені фахівці.
Результати обстеження молодята пред'являють один одному. Вони не зобов'язані повідомляти про це будь-яких інших родичів, знайомих або посадових осіб. Так наречений і наречена починають більш чітко розуміти, як саме на їхню подальшу долю може вплинути наявність того або іншого захворювання.

Багато противників проведення попереднього медичного обстеження перед вступом у шлюб стверджують, що така міра порушує романтичну передвесільну атмосферу. Практичний Захід давно відмовився від подібних забобонів, виводячи на перше місце турботу про майбутнє, а не про радості сьогоднішнього дня.

Отже, погано це чи добре - судити складно. Однак поцікавитися один в одного про наявність серйозних захворювань ніхто вам не забороняє. Пам'ятайте, що це не прояв черствості, а нормальне бажання прожити у своїй сім'ї довге щасливе життя і народити здорових дітей.