Як вибрати відеооператора на весілля?

видеосъемка свадебы

Сьогодні, сучасне весілля досить складно уявити без таких потрібних людей як весільний відеооператор і фотограф. Це люди, яким ви довіряєте досить відповідальну у вашому особистому житті подію. Справжнє весілля відбувається тільки раз, але пам'ять про цю подію залишається на довгі роки. Хоча більшість людей і не зможе побачити різницю в класі використовуваної при зйомці техніки, але побачивши відмінні кадри - будуть захоплено кричати браво! Наступне питання - а хто буде вашим оператором?

Відеографія є досить складним заняттям, тому що тут необхідне вміння не тільки одержати чітку і правильну картинку, але й передати глядачеві зміст подій в кадрі. Що ж стосується весільної зйомки, то тут потрібні особливі навички, якими володіє далеко не кожний, навіть висококласний відеооператор.

Про що, власне кажучи, йде мова? Давайте уявимо собі професійного відеооператора, який більшу частину свого часу присвятив, приміром, роботі на кіностудії. Він одержував чіткі інструкції щодо того, що потрібно знімати, працював у команді з освітлювачами, асистентами і іншим персоналом, що значно спрощувало йому життя. Якщо запросити такого оператора для весільної відеозйомки, то він не впорається. Він - професіонал. Але, що стосується добору мальовничого місця в місті, узгодження маршруту для того, щоб заощадити ваш час, то тут і можуть проявитися його «слабкі місця».

Крім того, у весільного відеооператора повинне бути так зване «чуття». Погодьтеся, що найбільш яскраві моменти в житті, у більшості випадків, відбуваються спонтанно, і щоб їх запам'ятати, варто мати своєрідну інтуїцію, яка приходить із досвідом.

Із усього вищесказаного стає зрозумілим, що відеооператор на весілля - це особлива категорія, і підходити до вибору такої людини потрібно відповідно. Як це зробити, ми розглянемо далі.

Пункт перший - рекомендації. У будь-якої людини є друзі або знайомі, які святкували весілля. Ось у них і потрібно запитати про відеооператора, який знімав цей захід. Чи задоволені вони якістю весільного відео, роботою оператора, чи комфортно було з ним спілкуватися? Якщо ви почули похвальні відгуки, то неодмінно попросіть контактний телефон, щоб поспілкуватися із цією людиною особисто. У противному випадку продовжуйте пошуки.

Пункт другий – пошук в інтернеті. Практично будь-який професійний відеооператор має свій інтернет-сайт або сторінку, наприклад у блозі або в соціальній мережі, а також є частим гостем на форумах весільної тематики. Що стосується комфортності спілкування із цією людиною під час роботи, вам це навряд чи вдасться дізнатися, бо відгуки на його сторінці можуть бути просто куплені або написані знайомими. Залишається лише оцінювати якість його відеоробіт. Зв'яжіться із цією людиною, попросіть кілька прикладів уже готового матеріалу. Якщо вас усе влаштувало, то почніть вести переговори щодо ціни.

Якщо шукаєте оператора на видеосъемка свадеб, можете переглянути портфоліо одного з операторів на vitalvideo.ru.

Шукайте справжнього професіонала у своїй справі за розумні гроші - ось, мабуть, найбільш цінна порада, яку можна дати!