Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Народження дитини - це радісна і знаменна подія в сім’ї. Але готуватися до появи малюка на світ треба завчасно. До настання цієї радісної події треба підготувати дитячу кімнату, купити коляску, пелюшки, сорочечки, предмети для гігієни та купання малюка і багато інших необхідних речі для новонародженого. Витрати передбачаються немаленькі. Але не кожна сім'я, особливо молода, може дозволити собі витрачати сімейний бюджет, не замислюючись про економію.

Меблювання дитячої кімнати - одне з найбільш витратних заходів для молодої сім'ї. Але зовсім не обов'язково всі дитячі меблі купувати. Деякі необхідні предмети для дитячої кімнати можна зробити своїми руками. Один з таких варіантів - дитяче ліжечко своїми руками, яку тато майбутнього "спадкоємця" може запросто змайструвати, прочитавши наші рекомендації.

Дитина до року розвивається дуже швидко - не встигнеш озирнутися і новонароджений малюк, який вміє тільки спостерігати за подіями, що відбуваються навколо, перетворюється в пустотливого карапуза, який бере участь в цих подіях найактивнішим чином. Тому дитяче ліжечко, зроблене своїми руками повинне бути міцним, стійким та безпечним для малюка.

Нижче ми детально опишемо весь процес виготовлення дитячого ліжечка своїми руками, а також розповімо про те, які матеріали та інструменти знадобляться для всіх етапів роботи. Дитяче ліжко вийде у нас сучасним, функціональним і зручним зі знімною боковиною у вигляді декоративного бортика - коли дитина підросте, то зможе самостійно забиратися і вилазити з ліжечка. Розмір спального місця підійде для дитинки до 4 річного віку.

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Отже, які інструменти будуть необхідні для виготовлення дитячого ліжечка:

 1. Лобзик (бажано електричний)
 2. Молоток
 3. Шліфувальна машинка
 4. Вимірювальні інструменти (рулетка, рівень)
 5. Рашпіль
 6. Деревообробний верстат (можна використовувати станки Корвет)
 7. Фрезерна машинка (можна взяти ручну) з набором фрез
 8. Вайма (для склеювання заготовок)
 9. Електродриль, свердла

Список матеріалів для виготовлення дитячого ліжечка:

 1. Дитячий матрац (1200x600 мм)
 2. Бруски (перетин - 50х30 мм)
 3. Дошка обрізна (товщина - 40 мм). Бажано з хвойного дерева
 4. Рейки перетином 20х20 мм з міцної породи деревини (дуб або бук)
 5. Самонарізи
 6. Епоксидний клей
 7. Якісний меблевий лак
 8. Меблеві заглушки
 9. Фанера (товщина - 3-4 мм)
 10. Сполучні куточки (меблеві)
 11. Невеликі цвяхи (20 мм)

Перший етап у нашій роботі - це придбання дитячого матрацу для ліжечка. Вибір відповідного матраца для місця відпочинку дитини має важливе значення для правильного розвитку малюка і формування опорно-рухової системи. Бажано придбати ортопедичний дитячий матрац з кокосового волокна, просоченого латексом. Важливо, щоб розмір матраца точно відповідав розміру днища дитячого ліжечка. Але так як ми робимо дитяче ліжечко своїми руками, то ложі ми легко підженемо під розмір купленого матраца - 1200x600 мм.

Отже, визначаємо ширину і довжину ліжечка, орієнтуючись на габарити матраца:
Висота бортиків від підлоги - 900 мм, а спинку зробимо вище - 1100 мм
Розташування нижнього положення спального місця (ложе ліжечка) від підлоги будемо визначати, виходячи з безпечної висоти, яку легко може подолати 2-3 річна дитина, забираючись в ліжечко - 300-340 мм.

Вертикальні стержні стінок і спинок ліжечка повинні бути розташовані на відстані 110-120 мм один від одного, щоб малюк не зміг просунути голову між стрижнями.

Робимо деталі для дитячого ліжечка:

Обв'язку для поперечних боковин і спинок виготовляємо з дощок хвойних порід.
Обробляємо дошки на деревообробному верстаті - ширина 70 мм, а товщина 35 мм. Ми використовуємо станок Корвет 88, так як він себе чудово зарекомендував на практиці.

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Для рами під дитячий матрац беремо бруски (перетин - 50х30 мм)

Шість поперечних брусків для рами 1200x600 мм. Одинарним глухим шипом робимо в'язку рами - робимо гнізда в довгих брусках глибиною 25 мм.

Щоб заощадити час і зменшити похибку, робимо розмітку одночасно, в пакеті на всіх однакових деталях.

Вибірку гнізд бажано виконати на довбальних верстататах. Але можна зробити вибірку висвердлюванням з доопрацюванням стамескою, прямою фрезою або ж за допомогою ручної фрезерної машинки.

Формула для вираховування довжини поперечних брусків - віднімаємо від 600 мм подвійну ширину брусків і додаємо до отриманого результату подвійну глибину гнізда.

На обох кінцях брусків з зробимо шипи, використовуючи для зв'язки наскрізний шип.

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Шипи можна виготовити за допомогою дискової пили з регулятором висоти виходу. Виставимо упор-обмежувач на всю довжину шипа. Вихід пилки розраховується згідно розмірів гнізда так, щоб пропил з кожного боку бруска залишив шип товщиною, рівною ширині гнізда. При роботі з упором-обмежувачем досить виконати розмітку тільки 1 шипа.

Виконайте пропили на однакових деталях, після чого видаліть упор-обмежувач. Надлишки деревини прибираємо пилкою поступово зміщуючи нашу заготовку.

За допомогою рашпіль виконаємо остаточну підгонку шипа до гнізда.

На ваймі склеюємо раму спального місця, не забуваючи ретельно контролювати її прямокутність.

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Виготовляємо раму спинки дитячого ліжечка:

Формула для розрахунку ширини спинки для ліжечка: 600 мм + подвійна товщина боковин + 20 мм.

Збираємо раму спинки на 35 мм шип.

Довжина поперечок для спинок обчислюється так: від ширини спинки відняти подвійну ширину ніжки ліжечка додати подвійну довжину шипа.

Нижня поперечина повинна бути розташована на такій висоті, щоб закривала собою раму ложа в нижньому положенні (300 мм від краю до кінця ніжок)

Виготовляємо стрижні для дитячого ліжечка:

Для виготовлення стрижнів будемо використовувати рейки перетином 20x20 мм (дубові чи букові).

З'єднуємо жердини з поперечниками спинок і боковин одинарним глухим шипом.
Круглі гнізда під шипи у поперечнику висвердлюємо (свердло діаметром 16 мм) на глибину 20 мм. Відстань один від одного - 100 мм.

Зібравши раму спинки (без клею), виміряли довжину стрижнів. Додаємо до отриманої довжині стрижня дві довжини шипів (20x2 мм).

Шипи на стержнях робимо за допомогою пилки, підганяючи до гнізд і заокруглюючи рашпілем.

Важливе доповнення: виготовлене своїми руками дитяче ліжечко не повинна мати зазублин, гострих граней і кутів! Тому стрижні треба ретельно відшліфувати, а кути стрижнів закруглити фрезою з опорним підшипником. Можна для цих цілей використати також станок шлифовальный Корвет-51.

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Приклеюємо спинки дитячого ліжечка:

Вклеюємо жердинки в поперечники рами, а потім відразу ж збираєте спинку ліжечка цілком. Стискаємо спинку на ваймі, попередньо вивіривши прямий кут.

Боковини дитячого ліжечка:

Розміри боковин не однакові. Нижні поперечки спинок ліжечка повинні збігатися по висоті з нижньою поперечиною обох боковин.

Розміри дальньої боковини:

Довжина боковини дорівнює довжині ложа плюс 10 мм.

Висота боковини - 900 мм мінус висота нижніх поперечних заготовок рами спинки.

Необхідно передбачити знімну планку на зовнішньому бортику для зручності експлуатації дитячого ліжечка. Для цього довжину жердинок цього бортика зробимо на 150 мм коротшою, ніж у протилежного.

Шипи жердинок для бортиків і гнізда під них виконуються точно також, як і для спинок (див. вище)

У поперечних заготовок бортиків заокруглюємо кути сторони з гніздами, а потім її ретельно шліфуємо.

Склеюємо на ваймі бічну стінку. Фіксуємо конструкцію так, щоб кінці поперечних деталей були розташовані на одній лінії, перпендикулярній їх довжині (щоб уникнути зсуву поперечних деталей).

Декоративний бортик буде тієї ж довжини, що і боковини. Ширина декоративного бортика - 70 мм (плюс-мінус 10-15 мм, на Ваш розсуд).

Довжина знімної планки повинна бути такою ж, як і у боковин ліжечка. Ширина - 50 мм. Глибина паза планки на кінцях по ширині - 10-15 мм.

Відповідної фрезою заокруглюємо внутрішні кути ліжечка.

Збираємо боковини і спинки дитячого ліжечка разом. Для кріплення елементів використовуємо саморізи по дереву (80-100 мм завдовжки).

Вклавши раму ложа через прокладки товщиною 2-3 мм симетрично середньої лінії спинки, розмічаємо місця стикування спинок з боковинами. Прокладки видаляємо після завершення розмітки (вони додавалися для того, щоб рама спального місця мала вільний рух всередині каркаса дитячого ліжечка).

Просвердлюємо наскрізні отвори (діаметром 5 мм) в спинках по середній лінії створеної розмітки (по два на кожне місце стику).

Знімна планка повинна бути розташована на одному рівні з краєм далекої боковини. Розмітимо положення знімної рамки на спинці і закріпимо фіксатори.

За допомогою гумок закріпимо знімну планку на зовнішній боковині, для цього потрібно просвердлити отвори наскрізь у верхній поперечині зовнішнього бортика і в планці. Потім свердлом більшого діаметра на невелику глибину розширимо отвори для прихованої фіксації гумки (діаметр підбираємо під пластикові заглушки).

Потім застеляємо фанерою раму спального місця (товщиною 3-4 мм) і фіксуємо її дрібними гвоздиками.

Дитяче ліжко своїми руками: дерево, станки і велике бажання

Оздоблювальні роботи.

Після того, як дитяче ліжечко своїми руками буде повністю зібране, можна приступати до опоряджувальних робіт. Найголовніший критерій для вибору засобів обробки ліжечка - абсолютна нешкідливість для здоров'я малюка! Краще використовувати спеціальний нешкідливий лак для покриття ліжечка. Наносити лак будемо тричі - після кожного покриття дайте лаку висохнути і добре відшліфуйте шар за шаром.

Дитяче ліжко, створене своїми руками, прослужить довго і малюк, солодко засинаючи в ньому, буде бачити добрі, радісні сни!