Чи варто укладати шлюбний контракт?

Чи варто укладати шлюбний контракт?

Не секрет, що багато молодят сьогодні укладають шлюбний контракт, щоб уникнути матеріальних проблем у випадку розлучення. Для багатьох же така фраза як «шлюбний контракт» є дикою і несумісною з поняттям «щаслива сім'я». Чи варто укладати його, чи ні – це рішення кожен повинен прийняти самостійно.

У деяких пострадянських країнах шлюбний контракт викликає безліч сумнівів. У багатьох склалося думка, що це недовіра до майбутнього супутника життя. Але чи так це насправді? Соціологічні дослідження показали, що з кожним роком прихильників шлюбних контрактів стає усе більше. А що вже казати про те, що люди стали частіше зіштовхуватися з розподілом майна після шлюборозлучного процесу, коли справжнє кохання починає перетворюватися в справжню ненависть. Звичайно ж, шлюбний контракт не зможе вирішити сімейні проблеми, але він, напевно, зможе врегулювати Ваші майнові відносини.

У наш час навіть пари із середнім статком стали частіше замислюватися про укладення такого договору. Завдяки йому можна з легкістю відрегулювати долю всього майна. Шлюбний контракт допомагає зберегти нормальні стосунки між колишнім подружжям навіть після розлучення. Він набагато спрощує процес розподілу бізнесу, автомобіля, будинку і т.д.

Як правильно укласти такий контракт?

Умови шлюбного контракту не повинні ущемляти права людини. У даному договорі не прописуються конкретні суми, в основному, все обчислюється в процентному співвідношенні. Договір повинен укладатися тільки по обопільній згоді, а ніяк інакше. Не варто боятися обговорювати питання укладання шлюбного контракту зі своїм хлопцем до того, як буде поставлений штамп у паспорті. Зразок шлюбного контракту можна знайти в будь-якій нотаріальній конторі.

Запам'ятайте, що тільки Ви маєте право вирішувати, варто укладати шлюбний контракт чи ні. Прислухайтеся до свого серця і зробіть правильний вибір.