Як носити заручальний перстень?

Як носити заручальний перстень?

Що таке заручальний перстень? Чим він відрізняється від обручки?

Символом весілля є обручка. Минає час, змінюються епохи і мода, але обручки залишаються незмінними. Не менш значним символом кохання є і заручальний перстень, призначений для пропозиції руки та серця.

Традиція дарувати перстень на заручини була не завжди, її запровадив герцог Максимілліан, коли вирішив одружитися. Для того щоб підкріпити слова ділом, він відправив коханій разом з пропозицією руки та серця дорогий перстень з великим діамантом. Його плани увінчалися успіхом, а для майбутніх поколінь народилася нова гарна традиція.

Сьогодні вибір заручальних перстенів надзвичайно різноманітний. Ювеліри регулярно оновлюють свої колекції, змінюють дорогоцінні вставки і матеріали. Варто пам'ятати, що заручальний перстень – це не обручка.

Заручальний перстень і обручка відрізняються наявністю вставки. На відміну від обручок, заручальні перстені більш розкішні і тому містять камені та великі вставки. Як вставки нерідко використовуються прозорі або білі діаманти. Діаманти розташовуються як по периметру прикраси, так і у центрі всієї композиції. Вартість таких ювелірних прикрас може бути дуже високою. Тому й не дивно, що заручальні перстені стають фамільними коштовностям, які передаються з покоління в покоління.

Після заручин у гру вступають обручки. Тут балом править класика: жовте або біле золото. При виборі перстенів необхідно враховувати форму пальців і всієї кисті: наприклад, маленька рука з тонкими пальцями і великі перстені є несумісними. Цікавий варіант - двосплавні обручки. Виріб являє собою ободки з білого і жовтого золота, з'єднані між собою. Такі прикраси сьогодні дуже популярні у Львові.

Обряд заручин відомий ще з давніх-давен. Багато молодят в наш час ігнорують цю прекрасну традицію, однак не менша кількість людей повертається до традицій і вирушає в ювелірні магазини на пошуки того самого персня, що стане символом їхнього майбутнього щастя.

Згідно з церковними канонами обручка не терпить сусідства на підмізинному пальці. Тому носити заручальний перстень разом з обручкою на одному пальці не можна. Історично вони носилися або на середньому пальці правої руки або зовсім на лівій руці.

Мабуть, скільки ювелірів, стільки й бачень. Майстри найчастіше створюють справжні шедеври, від яких захоплює дух. Всюдисуща мода диктує свої правила, і зараз, що називається, "у тренді" перстені з білого золота. Воно неймовірно гарно поєднується з діамантами, що дозволяє майстрам-ювелірам повною мірою реалізувати свій талант.

Вирішуючи питання про те, як носити заручальний перстень, подумайте ось про що: яких переконань ви дотримуєтеся. Кожна культура і релігія ставиться до цього по-своєму. Наприклад, наші предки, одержуючи в подарунок фамільний заручальний перстень, ніколи не одягали його на один палець з обручкою. У той же час, в Англії, де традиція заручин дуже популярна і дотепер, жінка вправі носити подарований їй нареченим заручальний перстень, де заманеться.

Одне можна сказати точно: щоб зберегти приємні спогади на все життя, поставтеся до вибору з усією відповідальністю, але не стримуйте свою фантазію і не будьте занадто категоричні у виборі!