Довідка про стан здоров'я нареченого і нареченої

стан здоров'я нареченого і нареченої

Право бути обізнаним про стан здоров'я нареченого чи нареченої передбачено 30 статтею Сімейного кодексу України. Перелік аналізів і список лікарів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України, можна отримати у співробітників Загсу Львова. Молодятам пропонується здати аналізи на ВІЛ, перевіритися на венеричні та гінекологічні захворювання і зробити знімок грудної клітини. Вважається, що даний закон був прийнятий для оздоровлення нації, боротьби з венеричними захворюваннями, СНІДом та безпліддям. Не секрет, що наша країна завзято займає провідне місце за хворим на ВІЛ-інфекції та венеричними захворюваннями. Однак бігати по лікарях або спокійно готуватися до весілля - це особиста справа наречених. Ніхто не має права відмовити в реєстрації шлюбу через відсутність довідки про стан здоров'я нареченого і нареченої з лікарні.

Однак після проходження повного обстеження, майбутні чоловік і дружина можуть не боятися, що хтось з них хворий «прикрою» або невиліковною хворобою, яка може негативно відбитися на дітях. Крім того, необхідність пройти обстеження стане ще однією перевіркою почуттів майбутнього подружжя і своєрідним каталізатором. Якщо у нареченого чи нареченої все ж виявиться якесь захворювання, то людина з серйозними намірами просто пройде курс лікування, а інакше - пара просто розійдеться.

За законом всі результати аналізів і обстежень є суворо конфіденційною інформацією. Дізнатися результати обстеження можуть тільки майбутні наречений і наречена. З одного боку подібний закон можна розцінювати як втручання в особисте життя майбутніх молодят, а з іншого боку - про серйозні захворювання краще пізнати до вступу в шлюб.

Обстеження перед шлюбом і інформування другої половинки про стан здоров'я - справа добровільна. Але якщо після укладання офіційного шлюбу з'ясується, що один з подружжя приховав серйозне фізичне або психічне захворювання (яке негативно вплинуло на здоров'я другої половини чи потомства), то згідно 30 статті Сімейного кодексу Україні такий шлюб може бути визнаний недійсним.

Якщо Вас цікавлять юридичні аспекти одруження, то Ви завжди можете переглянути юридический форум. Там Ви знайдете інформацію про сімейний кодекс України, приклади з життя людей, поради та ще багато чого корисного і цікавого.

Подібні закони, покликані подбати про здоров'я бажаючих вступити в шлюб, діють і в інших країнах. Наприклад, в Мексиці наречений і наречена після подачі заяви отримують спеціальні бланки, з якими йдуть в лікарню. До недавнього часу такий закон діяв і в Китаї, але його скасували кілька років тому.