Укладення шлюбного договору

Укладення шлюбного договору

Всупереч широко поширеній думці, шлюбний договір не є свідченням розважливості або взаємної недовіри людей, які збираються одружитися, або подружжя, за плечима яких - досвід сімейного життя. Навпаки, шлюбний контракт підтверджує відкритість намірів чоловіка і жінки, їх вміння домовлятися про свої права та обов'язки. Шлюбний договір допоможе зберегти в родині згоду і спокій на довгі роки.

Що ж являє собою цей документ?

Шлюбний договір - це письмова угода, яка регулює майнові відносини, а також визначає майнові права і обов'язки подружжя.

На наш погляд, укладення шлюбного договору - це урочиста подія. При цьому мають значення і кваліфікація юриста, і атмосфера зустрічі. Підготовка шлюбного контракту зазвичай є частиною підготовчої процедури до весілля. Зустріч з юристом може проходити як в офісі, так і в іншому зручному місці, наприклад в затишному ресторані.

Підписати шлюбний контракт можуть як особи, що вступають у шлюб, так і подружжя, яке перебуває у шлюбі. Однак договір стає дійсним лише після весілля.
Укладення шлюбного контракту в цілому приносить відносинам більше плюсів, ніж мінусів.

Шлюбний договір знадобиться не тільки у випадку розлучення. У шлюбному контракті можна передбачити і деякі аспекти взаємовідносин. Як відомо, кращий спосіб уникнути непорозуміння і конфліктів - обговорити всі спірні питання перед весіллям. Шлюбний договір як раз і надає таку можливість. Адже обумовлюючи пункти шлюбного договору, ви дізнаєтеся багато нового і корисного про свого обранця, а також уникнете чвар в майбутньому.

Що можна прописати в шлюбному договорі?

Зручність шлюбного контракту полягає в тому, що закон допускає поширювати його дію як на майно, придбане ще до укладення контракту (зокрема, придбане до шлюбу), так і на майно, яке буде придбано в майбутньому.

Шлюбний контракт дає подружжю можливість вказати, який режим власності буде використовуватися для всього майна або його частини - спільний, частковий або роздільний. Про це вже більш детально розкаже Вам юрист Львів.

Як показує практика, шлюбні контракти, складені в Україні, можуть бути визнані і в інших країнах, але тільки після процедури їх легалізації або проставлення апостиля відповідними органами. Якщо держава приєдналася до Гаазької конвенції (від 5 жовтня 1961 року), то на документі ставиться апостиль і угода вважається дійсною.