Що таке вишиванка?

Що таке вишиванка?

Вишиванка, українська вишита сорочка. Виникнення української вишиванки, сягає своїм корінням в глибоку старовину. Вишиваючи малюнки на одязі, український народ прагнув до самовираження, прикраси свого побуту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 основних елементів весілля в українському стилі

На українській сорочці вишивалися всілякі малюнки і геометричні фігури. Українські вишиванки, хоч і мають загальний стиль, але все, же відрізняються в різних регіонах. Так, на Волині, Поліссі та Бойківщині зустрічаються вишиванки одного кольору. На Київщині і в Полтаві, на вишиванках, зображені елементи природи. На Гуцульщині та Поділлі на вишиванках зображено геометричні орнаменти.

Найбільше поширені чорний і червоний кольори, зустрічаються також жовтий, синій і зелений кольори.

АКТУАЛЬНО: Святкуємо весілля в українському стилі!

Українська сорочка виготовлялася в основному з льону, іноді з ситцю. Були вишиванки на кожен день, на яких, вишивався простенький малюнок. Вишиваючи святкові вишиванки, майстриня розкривала всі свої таланти. Малюнок на сорочці вишивався частіше хрестиком, але на святковій вишиванці використовували також і гладь, плетіння.

У XX столітті, вишиванку можна було зустріти, лише на західній Україні в глибоких селах, а елементи Української вишивки зустріти на вишитих рушниках на весіллі. Зараз же стало модним носити вишиванки, підкреслюючи, що людина - українець і не забула своєї історії.

Не знаєте, де можна придбати вишиванку? Тоді відвідайте інтернет-магазин kirushkos.com.ua. Широкий вибір різноманітних моделей дозволить кожному знайти свою сорочку і проявити свою індивідуальність!