Секрети свіжості весільного букету

Секрети свіжості весільного букету

Букет нареченої (рос. свадебный букет) - не просто квіткова композиція, а один із символів весілля, тому не хотілося б, щоб букет швидко втратив свою свіжість і чарівність. Декілька простих порад і рекомендацій допоможуть довше зберегти свіжість не тільки букету нареченої, але і всіх квіткових композицій та букетів, які вам подарують в день весілля.

В першу чергу на свіжість квітки впливає час, коли його зрізали, і як саме зробили зріз. Вплинути на це ви не можете, тому при виборі місця, де ви збираєтеся замовляти весільний букет, варто уважно вивчити відгуки про цю компанію. Хороші флористи не лише грамотно оброблять квіти, але й порадять більш стійкі рослини.

Загальні рекомендації

Для того щоб квітка довше зберігала свіжість, її треба «напоїти» перед тим, як додати в букет, - занурити рослину в воду по всій довжині, накрити папером і поставити в прохолодне місце на 1-1,5 години. Така процедура благотворно впливає на пелюстки і листя квітки, вони стають більш пружними.

Крім того дуже важливо щоб зріз рослини був свіжим і через нього рослина могла отримувати достатню кількість вологи. Кінці стебел слід обрізувати на 1-2 см, причому бажано щоб вони були занурені у воду. Для рослин з м'яким стволом підійде ніж з гострим лезом, для щільних стебел - секатор, причому квіти з порожнистим стеблом потрібно зрізати по вузлу.

При необхідності слід видалити листя на стеблі, для того щоб підкреслити красу квітки досить 3 листка. Велика кількість лише збільшує площу випаровування вологи і від цього рослина швидше в'яне.

Як і кімнатні рослини, букети не переносять прямого сонячного світла і близького сусідства з радіаторами. Краще поставити квіти в півтінь в прохолодне місце.

Що робити якщо квіти вже почали в'янути?

Для квітів можна влаштувати ванну у воді з температурою 30-35 градусів Цельсія. Зверху прикрити квіти вологим папером. Така процедура розширить капіляри рослини, що благотворно позначиться на зовнішньому вигляді квітки.

Якщо квітка зів'яла, то флористи, радять обробити рослину гарячою водою. Оновлюють зріз стебла під водою, квіти і листя рослини загортають у папір, а стебла ставлять у воду температурою 80-90 градусів Цельсія на глибину 2-3 см на 10 секунд, якщо стебла товсті - час процедури можна збільшити у два-три рази. Після цього квіти, щільно загорнуті в папір, ставлять в холодну воду.