Келихи для віскі

Келихи для віскі

Як правильно пити віскі? І головне, з чого пити цей напій? Цим питанням задають усі, хто п’є цей напій вдумливо. Враховуючи досвід та величезну історію культури виробництва та споживання віскі, людство змогло дати відповідь на це питання!

Залежно від того, який скроні Ви п'єте і як, існує кілька основних видів келихів:

  • Келих Short Glass (Шорт) - келих буває різних форм і об’ємів, але як правило, він не перевищує 40 мл. Не використовується для дегустації і складних солодових сортів віскі, тому що розсіює аромат цього напою. Як правило, порція напою випивається за один ковток.
  • Келих Tumbler (Тамблер) - його друга назва Хайбол (Hіghball) - келих з товстим дном і прямими стінками (іноді він трохи схожий на бочку). Використовується для вживання Шотландського та Ірландського віскі в чистому вигляді або з льодом. Деякі подають у такому келиху коктейлі на основі віскі чи бурбону. Через свою форму не використовується для дегустацій та складних сотрів віскі. Об’єм такого келиха не перевищує 200 мл.
  • Келих Nosіng (Ноузінг) - келих призначений для сприйняття аромату віскі. Звужена верхівка цього келиха сприяє концентрації парів віскі. Завдяки своїй формі підходить для вживання якісних сортів віскі. Не використовується для коктейлів. Об’єм келиха приблизно 100 мл.
  • Келих Tulіp (Тюльпан) - келих тюльпаноподібної форми. Використовується для вживання старих односолодових сортів віскі з насиченим ароматом. Не використовується для коктейлів і купажованих віскі. Об’єм келиха близько 100 мл.
  • Келих Snіfter (Сніфтер) - схожий за формою на тюльпан, однак більш високий і не має настільки яскраво вираженої цибулинної форми. Застосовується для вживання складних одно солодових сортів віскі. Сприяє розкриттю аромату та смаку напою. Об’єм келиха до 150 мл.

Який келих вибрати?

Усе залежить від того, що Ви п'єте. Основне призначення келиха - розкрити букет напою. Враховуючи, що віскі виготовляють з різної сировини та по різних технологіях, кожний з видів цього напою має свій власний характер, який і повинен підкреслити келих. Ця тема є досить громіздкою, адже у інтернет-магазинах надзвичайно великий вибір бокалів для віскі, тому розглянемо її у наступних наших статтях присвячених цьому напою.

Виробники

На сьогоднішній день спеціалізовані келихи для віскі випускають усі відомі виробники. Якщо Ви задалися метою купити "правильні" келихи, то зверніть увагу на келихи від Glencaіrn, Rіedel, Wіlson & Morgan і Vіlleroy & Boch. Але є і інший варіант - купіть їх безпосередньо у виробника Вашого улюбленого віскі і, можливо, цей напій здасться Вам ще смачніший. Вартість доставки не велика - від 4 до 20 фунтів за комплект із 4 келихів - правда, у цьому випадку небагато розчаровує робота нашої доблесної пошти, яка, як правило, не поспішає. Очікування покупки може затягтися від одного до декількох місяців. Якщо Вас це не зупиняє, то зверніть увагу на Ardbeg Tastіng Glass, Laphroaіg Nosіng Glass чи Kіlchoman Tastіng Glass. З асортиментом перелічених вище виробників Ви можете на сайті http://hrustal.com.ua.