Історія білого весільного плаття

Історія білого весільного плаття

Будучи маленькою дівчинкою, ти, напевно, не раз уявляла себе прекрасною нареченою, з довгою фатою, в прекрасному білому весільному платті ... Стоп. А ти не замислювалася, чому саме білий колір став традиційним відтінком весільного наряду?

Не знаю як ти, але я завжди думала, що білий колір був обраний тому, що символізує чистоту і невинність нареченої. І що білосніжне весільне плаття можна одягти тільки тоді, коли ти виходиш заміж вперше, а якщо в тебе другий або навіть третій шлюб, то потрібно вибирати плаття іншого відтінку, наприклад ivory.

Чи віриш, що насправді колір чистоти і невинності не білий, а блакитний. Подивися хоча б на зображення непорочної Діви Марії: вона носить одяг саме блакитного кольору. А якщо заглянути в історію Європи середніх віків, то можна побачити, що білий колір символізував траур. Навіть зараз в деяких місцях нашої планети, наприклад в країнах, які сповідують індуїзм і буддизм, носять білий траурний одяг.

Так як же так вийшло, що білий колір прийшов у весільну моду? Здавна було прийнято одягати весільні сукні різних кольорів (особливо нареченим припали до душі чорні та червоні відтінки весільних нарядів) і тільки дівчата з королівської сім'ї та сімей дуже знатного і багатого роду могли одягти біле весільне плаття. Європейський одяг часто виготовлявся з важкої парчі, розшивали його білими і сріблястими нитками і коштував він великих грошей. Тому наряди білого кольору, через маркість, вважалися дуже непрактичними та їх носили тільки дуже заможні особи і лише наречені з багатих сімей могли собі дозволити білі весільні сукні.

Але починаючи з середини XIX століття історія весільного наряду різко змінилася. У 1840 році королева Вікторія виходить заміж за принца Альберта. Її чарівне весільне плаття було зроблено з білого шовку, прикрашене чудовим мереживом і розшите квітками апельсина (флердоранжем), які, як вважалося, приносять удачу. Плаття було настільки чудовим, що відразу сподобалося багатьом європейським модницям. І саме з цього моменту білий колір почав зміцнювати свої позиції в світі весільної моди.

Історія білого весільного плаття

У той же час, представники церкви підтримали білий весільний наряд з релігійних причин: на обряд хрещення маленьких дітей прийнято було одягати саме в білий одяг. Таїнство шлюбу - така ж важлива релігійна подія як і хрещення, і тому ідея обрати для весільного плаття білого кольору не могла не сподобатися священикам.

Тим не менше, білий весільний наряд став традиційним тільки для західної культури. В Індії, Китаї, Кореї та В'єтнамі досі прийнято надягати червону весільну сукню, а в Японії наречені взагалі змінюють кілька весільних нарядів різних кольорів протягом дня весілля.

Отже, що це означає для сучасної нареченої? Та те, що ти можеш вибрати сукню абсолютно будь-якого кольору! Фактично, сучасні наречені все частіше вважають за краще не білі весільні сукні, а кремові, ivory, бежеві і рожеві. А багато весільних модельєрів роблять акцент навіть на чорному кольорі! Наприклад відома на весь світ Vera Wang для колекції Осінь 2012 вибрала кольори nude і чорний.

Ти все ж не готова так кардинально змінити традиційний весільний образ? Спробуй додати зовсім небагато іншого кольору в свій весільний наряд: використовуй яскравий пояс, одягни кольорові туфлі або прикрась волосся ефектною стрічкою. Весілля - це твій день і ти повинна іскритися і блищати.

До речі, якщо Ви шукаєте весільний салон в Харкові, то відвідайте сайт http://alice-fashion.kharkov.ua/. Тут Ви знайдете безліч красивих суконь, які задовольнять найвибагливіші смаки кожної нареченої!