Фотоапарат або відеокамера для зйомки весільного відео?

Фотоапарат або відеокамера для зйомки весільного відео?

Розвиток техніки дозволило з'явитися новій "фішці" у весільному відео. Весілля (та й не тільки весілля) почали знімати на фотоапарати. Саме відео! Деяких людей даний факт шокує, і в зв'язку з малою кількістю інформації, виникає дуже багато суперечливих чуток. Для того, щоб розвіяти чутки, і часто невірні судження була написана ця стаття про весільне відео.

В останні роки з'явилися фотоапарати, які мають можливість знімати відео. Причому високоякісне відео. Відповідно багато весільних відеооператорів, які прагнуть до чогось нового, почали освоювати на весіллях нову техніку.

Якість відео схожа на якість, одержувану відеокамерами, але фотоапарати коштують в 10 разів дешевше! Але проблема полягає в тому, що фотоапарат - це не відеокамера і має свої недоліки, що породжує багато чуток і припущень, як серед молодят так і серед весільних відеографів.

Зупинюся на перевагах та недоліках фотокамери при зйомках весільного відео.
Переваги DSLR (фотоапарата), при відеозйомці весілля:
1. Досить цікава насичена картинка з більш глибоким динамічним діапазоном в порівнянні з відеокамерою.
2. Висока реальна здатність відео FullHD (1920 * 1080). Весільне відео виходить теоретично більш чітке, ніж з відеокамери (хоча практично - не завжди так, якщо доводить практика, тести, але це окрема розмова).
3. Наявність змінних об'єктивів, що дозволяють знімати відео на весіллі з малою глибиною різкості (по простому-картинка виходить такого плану - що то чітко, решта - розмито, що є гарним художнім прийомом)
Ну і на цьому достоїнства фотоапарата закінчуються. Хоча саме на ці достоїнства і "клюють" люди.

Недоліки фотоапаратів при зйомці весіль:
1. Найгірша ергономіка, фотоапарат не призначений спочатку для зйомок відео і управління ним менш зручне. А на весіллі - це досить актуально, коли треба швидко міняти параметри камери налаштовуючись під поточні обставини.
2. Фотоапарат як правило не має якісних стабілізаторів зображення, а іноді зовсім не має. А це дуже погано, тому що весілля - це живий динамічний процес, на якому відеотехніку треба переміщати, змінювати плани ракурсів, а це означає - присутня тряска. Звичайно це лікується застосуванням штативів, упорів, моноподів, але це вносить все одно свої обмеження на якість. До прикладу, якщо ви знімаєте зі штатива і вам треба змінити точку зйомки, то переміщаючи штатив - ви втрачаєте шматок відео. Це звичайно теж лікується, або застосуванням двох камер, коли одна знімає, а друга переміщається, або коли весільне відео роблять досить коротким - часто кліповим.
3. Фотоапарат, на відміну від відеокамери samsung, неякісно пише звук. А звук на весіллі - це важливо! Намагаються до нього прикріпити зовнішні мікрофони, але як правило якість не ідеальна все одно. Це в принципі теж лікується шляхом застосування зовнішніх якісних диктофонів на весіллі, але це додає багато проблем на монтажі, пов'язаних з синхронізацією звуку і відео, що теж впливає на вартість весільного фільму.
4. Фотоапарат як правило (залежить звичайно від оптики) має малу ступінь глибини різкості і не має автофокусу або не дуже якісний автофокус застосовується. Тому фокусування на весіллі найчастіше роблять вручну, що допускає багато помилок і вимагає хороших навичок, особливо при зйомці репортажу, де не можна продублювати кадр.

Таким чином можна зробити висновок - фотоапарат теоретично може дати вам красиву картинку на весіллі. Якщо подивитися на кліпи по весіллі зняті фотоапаратом - це досить красиво, якщо знято грамотно. Практично - знімати весілля фотоапаратом досить складно. У зв'язку з цим якщо звернути увагу, весільні фільми зняті одним фотоапаратом зазвичай дуже короткі, якщо придивитися ви помітите що фокус часто "гуляє", фокусується то на одному то на іншому. З'являється тряска, якщо знімали не зі штатива. Багато питань вирішуються відеозйомкою весілля з 2-х фотоапаратів, і більш цікавий сюжет виходить, але правда вартість весільного відео як правило зростає досить сильно. Тому людей, які знімають якісно фотоапаратом, досить мало і їхні послуги коштують не дешево. І не завжди відео зняте на фотоапарат - якісне.