Бісероплетіння – популярний вид рукоділля

Бісероплетіння – популярний вид рукоділля

Плетіння з бісеру має багатовікову історію і є мистецтвом. Цей дивовижний вид рукоділля володіє особливим, самобутнім характером. Щоб освоїти дане мистецтво, необхідно багато вчитися і практикувати. Завдяки поширеності інтернету, тепер не тільки можна навчитися плетінню з бісеру, але також і заробляти на даному виді рукоділля.

Ще в Давньому Єгипті були відомі намистини, бісер і техніки плетіння. Особливою популярністю бісероплетіння почало користуватися у жіночого населення в 19 столітті, коли майстерність рукоділля демонструвало гідний рівень домашнього освіти і вишукані манери панянки. А зараз бісероплетіння стало актуальним, тому що дає можливість виділитися з натовпу, виглядати вишукано і унікально. Адже тільки власноруч виконана робота дає можливість отримати в єдиному екземплярі, ексклюзивну прикрасу. Крім прикрас, можна створювати і інші вироби для себе і на подарунок: картини, панно, дерево з бісеру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весільний hand-made

Сьогодні кожен бажаючий з легкістю може навчитися плетінню з бісеру. В інтернеті є безліч майстер-класів, ви можете підібрати для себе підходящий за рівнем складності. Після того, як Ви зробите свій вибір, треба придбати необхідні складові. Можна купити бісер китайського виробництва, але тоді слід бути готовим до того, що він буде відрізнятися за розміром, і полотно буде нерівним. Краще знайти європейський бісер, в ідеалі - чешский бисер. До речі, якісний бісер можна замовити недорого на сайті melochijizni.com.ua.

Існують різні техніки бісероплетіння, які відрізняються за рівнем складності. Найпростіший спосіб - нанизування на дріт або волосінь. Можна створити гарне і оригінальне намисто, набравши кілька ниток бісеру на волосінь і закріпивши на застібку краю ниток. Така прикраса получиться не тільки початківцю, але навіть дитині. Ще одна нескладна техніка - «монастирське плетіння», інша назва якої - плетіння «в хрестик». Спочатку на дріт набирають 4 намистинки, провівши їх до центру дроту. У четверту бусинку вводиться протилежний край дроту. Потім потрібно нанизати одну намистинку на будь-який край, і повторюючи схрещування протягнути через цю бусинку протилежний край дроту. І таким чином послідовність повторюється до необхідної довжини ланцюжка. Якщо чергувати 2-3 кольори, дуже легко і швидко можна виготовити гарний браслет.