10 питань, які обов'язково потрібно задати фотографові

10 питань, які обов'язково потрібно задати фотографові

Практично жодне весілля не обходиться без фотографа. Він відобразить найцікавіші емоції, дорогоцінні миті, якими ти зможеш насолоджуватися протягом багатьох років, дивлячись на знімки і згадуючи всі прекрасні моменти твого весільного торжества. Але вибрати весільного фотографа - завдання не з простих. Перш, ніж остаточно визначитися з вибором, з'ясуй для себе, чи той це фотограф, який тобі дійсно підходить. Ось основні питання, які повинні хвилювати тебе при виборі фотографа на весілля.

Ви вільні?

Здається, що це очевидне питання, але багато пар, побачивши вподобане портфоліо фотографа в інтернеті, заздалегідь подумки прив'язуються до автора, не з'ясувавши головного, чи вільний він для потрібної дати. А потім розчаровуються. Почни процес відбору з короткого телефонного інтерв'ю. Не варто емоційно вкладатися в ту людину, яка виявиться зайнятою.

Розкажіть мені про себе

Приходь на зустріч з фотографом із запасом базових термінів, які відображають твої очікування від весільної фотозйомки (динамічні, неформальні, художні, портретні). Попроси фотографа розповісти про стиль своєї роботи, і якщо в його оповіданні будуть присутні ці слова, то можна переходити до наступного етапу.

Здивуйте мене кращими знімками

Переглядаючи портфоліо кандидата, пам'ятай, що автор, звичайно ж, включив туди свої найкращі знімки. Природно, не всі твої весільні фотографії будуть виглядати так, а тільки обрані. Тому, щоб скласти більш правильне уявлення про роботу фотографа, попроси у нього подивитися повний набір знімків з якогось весілля, починаючи зі зборів нареченої і закінчуючи весільним тортом.

Ви саме та людина, яка буде у мене на весіллі?

Якщо ти зустрічаєшся не з фотографом-фрілансером, а з представником організації, яка надає послуги фотозйомки, не буде зайвим уточнити, що саме та людина, яка сидить перед тобою і показує свої роботи, прийде до тебе на весілля. Так, фотографи, що працюють в одній організації, будуть однаково дотримуватися корпоративної політики, але кожен фотограф має свій індивідуальний стиль зйомки.

Досвід роботи

Фотозйомка весілля разюче відрізняється від постановочної зйомки. Тут всі моменти унікальні, і фотограф повинен уміти ловити практично кожну дивовижну мить. Досвідчений фотограф швидко підлаштовується під ситуацію і миттєво реагує на неї. Обов'язково поцікався який досвід весільної зйомки має твій кандидат.

Що робити?

Невпевненість в тому що і як робити, як правильно позувати дуже болісна. Обговори це з фотографом заздалегідь. Скажи йому, який стиль зйомки тобі до душі: репортажний чи постановочний. І не забудьте вислухати пропозиції фотографа, йому все ж краще відомо як правильніше відобразити всі події.

Зовнішній вигляд

Обговори з фотографом весільний дрес-код. Навіть якщо в тебе класичний (нетематичний) весільний сценарій, тебе навряд чи влаштує, якщо фотограф з'явиться на весілля в шортах і шльопанцях.

План Б

Що трапиться, якщо фотограф захворіє? Або його обладнання зламається? Нехай і це клопітно, але передбачуване рішення проблеми тобі потрібно тримати в голові. У кожного фотографа завжди повинен бути запасний варіант, і тобі краще запитати про нього.

Час

Порадься з фотографом скільки часу потрібно витратити на фотозйомку. Викуп, розпис, вінчання, прогулянка, час у дорозі повинні бути максимально прораховані. Фотозйомка не виняток. Адже якщо вона затягнеться, до ресторану ви можете доїхати тільки до часу винесення торта. Ти ж цього не задумувала?

Внутрішнє відчуття

Прислухайся до себе. Що ти думаєш з-приводу цієї людини? Тобі буде комфортно провести з цією людиною цілий день? Ти зможеш невимушено сміятися в його присутності. Слідуй за своїми відчуттями, тоді ти безсумнівно зробиш правильний вибір.