Високі технології чи класика? І те і інше!

В наш час механічний годинник не асоціюється з практичністю, а що може бути більш не практичним, ніж золотий механічний годинник? Незважаючи на це, кращі світові майстерні з року в рік презентують нові моделі з цього металу, і це не дивно. Золото - традиційний матеріал для втілення мрій та фантазій майстрів. Його полюбляють всі- власники за вишуканий вигляд, майстри - за його практичні властивості: м’якість та пластичність, стійкість до окислення та текучість. З одного граму золота можна виготовити два кілометри надтонкого дроту.  Людство завжди любило золото, і іспанські галеони та численні війни є тому підтвердженням.

Трохи теорії

Для виготовлення годинників чисте золото, на жаль, не використовують через його надмірну м’якість. Натомість використовують так зване «кольорове золото» - золото з додаванням срібла, міді, паладію чи платини. Співвідношення цих компонентів і називають пробою.

Найбільш звичне для нас жовте золото отримують додаванням срібла та міді в рівних пропорціях. Для отримання червоного золота додають більше міді. Біле золото отримують шляхом додавання 10% міді та нікелю і 15% паладію. До складу рожевого золота входять 9% срібла та 16% міді. Рідкісне зелене золото отримують додаванням 25% срібла.

Золото - хімічно стійкий матеріал, чого не можна сказати про його механічну стійкість. Тому подряпати золотий годинник не складно. Найбільш простий спосіб боротьби з подряпинами - це полірування. Можна спробувати відполірувати вдома за допомогою спеціальних засобів, або ж звернутися до професіоналів. У ювелірній майстерні корпус залюбки відполірують, знімаючи, на жаль, дорогоцінні мікрони золота.

Не все так погано

Для протидії подряпинам годинниковий гігант Hulbot розробив годинник зі стійкого до подряпин 18 каратного золота «Magic Gold» з міцністю близько 1000 балів за шкалою Віккерса, в той час як міцність звичайного золота складає близько 400 балів. Боротьба з подряпинами давно хвилює виробників: ще в 1962 році фірма Rado випустила серію Rado DiaStar Original з керамічним корпусом.

Тож серед недоліків золота як металу для виготовлення корпусів годинників слід виділити:

  1. Схильність до подряпин
  2. Низька магнітна стійкість (в деяких годинниках використовуються антимагнітні пристрої)
  3. Золоті годинники досить важко зробити герметичним.

Плюси ж перелічувати довго: це перш за все чудовий зовнішній вигляд, ексклюзивність, довговічність, антиалергенність та неймовірний блиск цього дорогоцінного металу, через який люди протягом своєї історії вчиняли великі злочини і робили неймовірні географічні та наукові відкриття. Золотий годинник може стати спогадом про старі часи і сімейною реліквією, яка, до того ж, з часом не втратить у ціні.